Комісія із проведення службового розслідування щодо заступника голови Тернопільської ОДА Леоніда Бицюри завершила роботу. Оскільки її висновки вже відомі, «свободівець» може повернутися до роботи, від якої був тимчасово відсторонений.

 Утім, якщо правоохоронці доведуть вину чиновника, якого підозрюють у порушенні ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), наслідки вже будуть іншими. Про це сьогодні, 21 липня, повідомив журналістам перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак, який і очолював комісію. Втім, навіть після його докладної розповіді присутні не змогли отримати відповіді на всі запитання. Довелося втручатися опоненту – Леоніду Бицюрі, аби захистити власну позицію.

 

Провести перевірку вимагав слідчий

 

Спершу варто повернутися до витоків конфлікту між заступниками голови Тернопільської ОДА Леонідом Бицюрою та Іваном Крисаком. Він триває ще з 2009 року. І тимчасову перевагу весь час отримує то один, то інший. Обидва не відмовляють собі у голосних заявах на адресу «суперника». Леонід Бицюра, ще будучи депутатом Тернопільської обласної ради, неодноразово добивався розслідування незаконних дій Івана Крисака. Представляв документи, що, на його думку, доводять розкрадання майна і земель у селі Ангелівка Тернопільського району. Звісно ж, після того, як обоє чоловіків зайняли кабінети на одному поверсі «білого дому», миру між ними сподіватися було годі. Але ситуацію якось вдавалося стримувати. Донедавна…

 

На світ Божий спливла справа із реконструкцією і благоустроєм площі Героїв Євромайдану у Тернополі. Тобто «каменем спотикання» стали 26 соток землі, які начебто входили до території найвідомішого довгобуду Тернополя – обласної бібліотеки (хоча насправді так не є, бо земельну ділянку за об’єктом ніхто не закріплював – прим.). До голови ОДА звернувся слідчий О.Процак із проханням про перевірку. Комісію, яка мала із цим розібратися, очолив не хто інший, як Іван Крисак. За його словами, фахівці проаналізували всі наявні документи і факти. З’ясувалися цікаві речі: погоджувати це питання про земельну ділянку Леонід Бицюра у статусі «в. о.» мав право, але підписувати документи на її вилучення – ні. Заступники такого права не мають.

 

Є одне «але»: правовстановлюючих документів на землю під обласною бібліотекою (як і нині діючим приміщенням цієї ж установи – прим.) немає! Тобто формально та земля перебуває у власності Тернопільської міської ради. Що і підтвердив Леонід Бицюра, адже управління капітального будівництва не сплачувало ані копійки за користування ділянкою. Натомість Іван Крисак, який раніше очолював Держкомзем у Тернопільській області, про цей цікавий факт перед журналістами змовчав. Апелював до присутніх лише доцільністю збереження вільного під’їзду до бібліотеки та естетичного вигляду об’єкта. Адже це все, за його словами, могли знищити під час реконструкції майдану. Причому найбільше чиновника обурила можливість зведення там підземного паркінгу. Тому він висловив задоволення, що від цього проекту відмовилися.

 

 

Відчужили землю, яка була… нічиєю

 

Леонід Бицюра нагадав, що Тернопільська міська рада 13 травня 2010 року надала управлінню капітального будівництва ОДА лише дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки, тобто на час прийняття такого рішення межі земельної ділянки та її площа остаточно визначені не були. До того ж, зважаючи на вище написане, незаконно відчужити землю, якою управління ОДА не володіло, неможливо. Чому ж виникла сварка? На території ділянки, за словами пана Бицюри, розташовані елементи благоустрою – бетонні чаші та сходи. Тож управління капітального будівництва ОДА мусило погодити їх використання при реконструкції площі Героїв Євромайдану.

 

  • Та підземні парковка мала бути за 6 метрів від самої будівлі бібліотеки, – апелював Іван Крисак. – Як будівельник я не міг дозволити такого! Тоді бібліотека взагалі залишилася б без навколишньої території. Там і так сусідня будова вже кілька соток забрала, а ще квітковий ринок впритул із будівлею…

Натомість Леонід Бицюра наполягав на доцільності своїх дій. Адже вони сприяли б легалізації землі, бо Тернопільська міська рада взяла на себе зобов’язання остаточного закріплення ділянки за недобудованою бібліотекою після підготовки проекту землеустрою. А тоді вже можна було б говорити і про пошук інвестора для добудови бібліотеки, і про остаточне вирішення, як те приміщення доцільніше використати…

 

Заступників Барни командою назвати важко

 

Очевидно, крапку в цій справі ставити ще рано. У справі Леоніда Бицюри доведеться чекати висновків правоохоронців, а можливо, й суду. Наразі ж складається дуже неприємне враження загалом про роботу владної команди. Власне, і командою її назвати важко. Голові ОДА Степанові Барні варто якомога швидше розв’язувати цей «гордіїв вузол». Адже він уже створював комісії, щоб розібратися у вчинках Леоніда Бицюри та Івана Бабійчука, якого у пресі звинувачували у вимаганні хабарів.

 

Натомість Іван Крисак уже не перший рік доводить у суді, що не винен у проблемах Ангелівки. Здоровою цю ситуацію назвати важко.

 

Ось така сучасна байка про Рака, Лебедя і Щуку на новий лад…

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: