У Тернополі частину художньої школи хочуть приватизувати

Опубліковано:
25 Червня, 2015

На найближчу сесію Тернопільської міської ради, яка запланована на 25 червня, підготовлено ряд резонансних проектів рішень, про які громада має знати, а депутати під час голосування за них повинні задуматися: голосувати за вказівкою згори чи по совісті.

 

Один із таких проектів, а саме за №15, стосується мистецького навчального закладу Тернопільська художня школа ім. Михайла Бойчука, що розміщена на вулиці Бойчуків. 75 кв. м цієї школи включено в перелік об’єктів комунальної власності міста, які підлягають приватизації шляхом викупу орендарем.

 

Як таке може бути, запитаєте Ви, адже всіма можливими і неможливими законами заборонено відчужувати приміщення шкіл (нехай навіть і позашкільних), садків, лікарень, закладів культури тощо. Але виявляється, що в Тернополі можна. Для цього чиновники міської ради розробили цікаву схему.

 

І справді, це приміщення в 2005 році художня школа віддала в оренду приватнику й отримувала за це певні кошти. Однак орендар, очевидно, порахував, навіщо йому постійно платити орендну плату, знаючи, що приміщення не зможе приватизувати. Однак у міській раді знайшли спосіб, як обійти закони, та зробили майже все (залишається невеличка надія на свідомість тернопільських депутатів), щоб віддати ласий шматок художньої школи у приватні руки. Як саме? Все доволі просто. Одним розчерком пера, без відповідних клопотань керівництва закладу освіти, за рішенням виконавчого комітету частину художньої школи передають з освітянського віддання до управління обліку та контролю за використанням комунального майна. При цьому сесія ТМР дане рішення про передачу майна не затверджувала. Саме таким чином чиновники оминули закон, за яким не можна приватизовувати майно закладу освіти, бо воно там уже офіційно не числиться. А далі – справа техніки. Постійна депутатська комісія з питань контролю за використанням комунального майна приймає рішення, що ласий шмат приміщення художньої школи можна віддати на приватизацію порядному орендарю (відповідний протокол комісії розміщений на офіційному сайті ТМР). І таким чином. на перший погляд, непомітний рядок «Приміщення, орендоване підприємцем Дем’яновою Світланою Вікторівною, вул. Братів Бойчуків, 3а, 75 кв. м» потрапляє у приватизаційний список порядку денного чергової сесії міської ради.

 

Зауважимо, що всі ці дії вчинялися попри рішення сесії Тернопільської міської ради від 24 лютого 2011 року №6/6/24, згідно з яким чорним по білому прописоно, які приміщення не підлягають приватизації. У цьому списку є і художня школа…

 

Журналісти «Номер один» звернулися до директора художньої школи Євгена Чопика з одним простим запитанням: невже школі не потрібні зайві площі? І директор чесно сказав: «Потрібні!»

 

– У 2000-му році, коли мене призначили директором у художній школі було 135 учнів і сім вчителів. На таку кількість учнів і справді площі було забагато, відповідно частину віддали в оренду, а школа отримувала додаткові кошти. Але вже десь два роки нам ніхто не сплачує оренди. Ми це приміщення нікому не віддавали. До нас прийшов Мединський (начальник управління обліку та контролю за використанням комунального майна – авт.), приніс документ про передачу орендованого приміщення з одного фонду в інший. Моєї ж згоди ніхто не питав. А що я тоді міг зробити? Я не є депутатом, не входжу в кабінети міськради. Нині в школі навчається 370 учнів, з яких 270 – в аудиторіях художньої школи на вул. Бойчуків. Тобто контингент учнів удвічі зріс. Ясна річ, було би легше складати плани занять, якби в нас були додаткові площі, адже свого часу салон узяв в оренду дві аудиторії художньої школи, хол та частину коридора. Але що я можу сказати їм сьогодні: віддайте приміщення, бо вони нам потрібні? Це не реально! – зазначив Євген Чопик.

 

Уже тривалий час у згаданому вище приміщенні знаходиться салон краси «Галатея». Не маємо нічого проти власників цього салону, вони чинять (читай – пишуть заяви з відповідними клопотаннями на приватизацію) так, як їм підказують чиновники міської ради. А от до останніх у правоохоронців мають бути запитання, як своїми свідомими, подекуди не завжди законними діями ті розбазарюють майно громади Тернополя?

 

Віталій Попович

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: