Перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак 6 серпня провів засідання комісії для вивчення питання, порушеного у зверненні мешканки м.Бучача щодо неналежного функціонування вигребу біля її будинку, призначеного для збирання та зберігання рідких відходів трьох чотирьох квартирних житлових будинків.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Після розгляду звернення фахівці Держсанепідслужби провели лабораторні дослідження якості питної води з джерел водопостачання, розташованих неподалік зазначеного у зверненні вигребу. Відтак, встановили їх невідповідність вимогам ДСан ПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно- хімічних показниках. Зокрема, рівень окисності 5,3-6,3 мг О2/дм3 (норма до 5) та вмісту аміаку перевищують встановлені норми.
Враховуючи вищевикладену ситуацію щодо якості питної води, мешканцям вказаних житлових будинків та Бучацькій міській раді комісією надані наступні пропозиції:
1. Привести в належний технічний стан вигрібні ями багатоквартирних житлових будинків з залученням коштів місцевого бюджету відповідно до статті 41 Закону України «Про відходи» та забезпечити регулярне вивезення з них рідких побутових відходів.
2. Не використовувати для питних потреб та приготування їжі питної води з джерел водопостачання, яка не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Воду для питних цілей використовувати лише після приведення показників якості води до нормативних значень.
3. Використовувати альтернативні джерела водопостачання з водою відомою грантованої якості. Зокрема, з існуючої мережі централізованого водопостачання м. Бучач.
4. Провести очищення та дезинфекцію вказаних джерел водопостачання з подальшим лабораторним контролем якості води.