У Бучачі проведуть очищення та дезинфекцію джерел водопостачання

Опубліковано:
12 Серпня, 2015

Перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак 6 серпня провів засідання комісії для вивчення питання, порушеного у зверненні мешканки м.Бучача щодо неналежного функціонування вигребу біля її будинку, призначеного для збирання та зберігання рідких відходів трьох чотирьох квартирних житлових будинків.

 Після розгляду звернення фахівці Держсанепідслужби провели лабораторні дослідження якості питної води з джерел водопостачання, розташованих неподалік зазначеного у зверненні вигребу. Відтак, встановили їх невідповідність вимогам ДСан ПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно- хімічних показниках. Зокрема, рівень окисності 5,3-6,3 мг О2/дм3 (норма до 5) та вмісту аміаку перевищують встановлені норми.

 

Враховуючи вищевикладену ситуацію щодо якості питної води, мешканцям вказаних житлових будинків та Бучацькій міській раді комісією надані наступні пропозиції:
1. Привести в належний технічний стан вигрібні ями багатоквартирних житлових будинків з залученням коштів місцевого бюджету відповідно до статті 41 Закону України «Про відходи» та забезпечити регулярне вивезення з них рідких побутових відходів.
2. Не використовувати для питних потреб та приготування їжі питної води з джерел водопостачання, яка не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Воду для питних цілей використовувати лише після приведення показників якості води до нормативних значень.
3. Використовувати альтернативні джерела водопостачання з водою відомою грантованої якості. Зокрема, з існуючої мережі централізованого водопостачання м. Бучач.
4. Провести очищення та дезинфекцію вказаних джерел водопостачання з подальшим лабораторним контролем якості води.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: