Заміну застарілого обладнання проведуть не лише у «Перемозі», а й у «Березолі». Це стало можливим завдяки участі Тернополя у польському проекті, який так і називається – «Інвестиція в культуру». Також участь у ньому беруть Люблін, Рівне та Івано-Франківськ. У кожному з цих міст оновлять по кілька закладів культури. Таким чином там буде створено так звані медіа-лаби – мультимедійні лабораторії.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Томаш Коваль, координатор проекту «Інвестиція в культуру»: «Вартість цього проекту – майже 900 тисяч євро. Велика частина цих коштів йде на закупівлю обладнання для будинків культури – як у Польщі, так і в Україні. 90% цієї суми –це грант Євросоюзу, а 10% – це внесок усіх чотирьох міст».
Ідея інвестувати в культуру виникла у представника профільного управління міста Люблін Евеліни Ґрабан. Це було 10-15 років тому, під час гастролей польських музичних колективів в Україні та українських – у Польщі. Тоді ж у неї і виникло бажання організувати співпрацю на рівні культури між містами. Час ішов, з’явилась нова техніка, проте заклади культури продовжували жити «у минулому».
Евеліна Ґрабан, представник управління культури муніципалітету Любліна (Польща): «Ми вирішили написати такий проект, щоб діти, студенти і молодь змогли у будинках культури мати те, що вони бачать у себе вдома у комп’ютері в інтернеті. Щоб вони це не робили самостійно, не шукали вдома можливостей роботи з культурою за допомогою сучасних технологій, а просто прийшли у будинок культури і разом з іншими спеціалістами спробували щось робити».
Для усіх бажаючих проведуть майстер-класи по роботі з новітньою технікою. Фахівці покажуть, як створювати відеофільми, навчать фотографувати, а також організовувати масштабні інсталяції.
Антон Макаревич, координатор програми «MediaLab East» в Україні: «У самому Тернополі будуть представники не тільки місцевої «недержавної» альтернативної культури, а й представники Сходу України – з Харкова. Також будуть люди з Києва та Львова».
Частину обладнання Тернопіль уже отримав. Решту довезуть до кінця року.
Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.