Тернопільщина – на другому місці в Україні за явкою виборців

Опубліковано:
27 Жовтня, 2014 о 16:02

Одною з найактивніших в Україні за явкою виборців стала Тернопільська область. За даними ЦВК, усього на Тернопільщині проголосувало 68,28 %. Лідерами за явкою виборців стали округи № 165 із центром в місті Зборів та № 166 із центром у місті Теребовля, на яких віддали свої голоси понад 70% виборців.

 «Явка виборців на Тернопільщині цього року зросла у порівнянні із парламентськими виборами 2012 року, – зауважив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра . – Досить активно виборці голосували у Кременецькому, Бучацькому, Теребовлянському, Бережанському районах. Найбільше виборці області відвідували дільниці у першій частині дня після закінчення Богослужінь у церквах».

 

За словами Леоніда Бицюри, суттєвих порушень, які б вплинули на волевиявлення та результати, в області не зафіксували. Кількість повідомлень про правопорушення протягом передвиборчого періоду була  у 7 разів меншою, ніж у 2012 році.

Оцінювали підготовку до виборів та процес голосування на Тернопільщині 7 делегацій міжнародних представників із  Канади, Німеччини, Сербії, Албанії, Боснії, Данії, Чехії. На округах працювали міжнародні спостерігачі від ОБСЄ та ENEMO. Головне порушення, яке зафіксували, – засилля реклами у день виборів.

 

«Негативною тенденцією стала зовнішня реклама, яку не демонтували у “день тиші” перед виборами, – продовжив Леонід Бицюра. – Це вважається своєрідною маніпуляцією та свідчить про низький рівень політичної культури. Загалом, виявлені порушення несли несуттєвий характер. Повністю був ліквідований вплив адміністративного ресурсу на волевиявлення. Не виникло сумніву щодо легітивності проведення парламентських виборів у міжнародних спостерігачів».

 

На високому рівні під час виборів в області спрацювали усі ланки державних органів, органів місцевого самоврядування, представників управління ДСНС, правоохоронців, медиків, представників громадських формувань, додав Леонід Бицюра.

«На виборчих дільницях області працювало 1200 правооронців, понад 1000 представників громадських формувань, 453 представників управління ДСНС. Для стабільного транспортного сполучення  задіяли 60 автомобілів, – зазначив заступник голови облдержадміністрації. – Було забезпечено правопорядок та безпеку на виборчих дільницях. Вибори провели на високому рівні, громадяни продемонстрували відповідальне ставлення до виборчого процесу. Тож очікуємо оголошення остаточних результатів та формування коаліції. Завдання коаліції – нелегке, адже потрібно провести ряд необхідних і водночас болісних реформ».

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: