Адміністративна реформа в Україні передбачає повну децентралізацію влади з реорганізацією адміністративних одиниць. Зокрема, планується ліквідувати області, натомість створивши 9 регіонів. Тернопільська  область разом з Хмельницькою, і Віницькою утворять Подільський регіон.

 

Райони укрупнять, замість нинішніх 468 буде лише 100. Також об’єднаються територіальні громади.Посилиться роль місцевого самоврядування, а контроль за діяльністю місцевих органів влади здійснюватимуть префекти, яких призначатиме Президент.Однак проведення такої реформи потребує зміни 500 законів і нормативних актів, що треба встигнути зробити до жовтня, коли мають відбутися місцеві вибори.
Як проходитиме реформа? 

За словами спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, для децентралізації необхідно внести зміни до Конституції і переписати майже 500 нормативних документів.Парламент України планує не пізніше 15 липня прийняти закон про децентралізацію держуправління. А обласні держадміністрації до 1 червня зобов’язані розробити Перспективний план формування дієздатних громад по області. Уряд запропонує методологію, як створити об’єднання і яким чином визначати центри громад. Нову карту області з укрупненими громадами повинен приймати обласна рада.Завдання уряду – провести реформу до жовтня. Саме на кінець цього місяця заплановані місцеві вибори, які планують провести на новій територіальній основі.

Три рівні адмінреформи

 

Відповідно до реформи пропонується ввести три рівні адміністративно-територіального устрою.

 

Рівень перший: Регіон

адмінреформа, Закарпаття

 

Досить імовірно, що Україна буде розділена на дев’ять регіонів:

 

  • Поліський: Волинська, Рівненська, Житомирська області
  • Карпатський: Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області
  • Подільський: Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області
  • Київський: Київська, Чернігівська, Черкаська, Кіровоградська області
  • Слобожанський: Сумська, Полтавська, Харківська області
  • Придніпровський: Дніпропетровська, Запорізька області
  • Донецький: Луганська та Донецька області
  • Причорноморський: Одеська, Миколаївська, Херсонська області
  • Автономна республіка Крим

Рівень другий: Район ( округ, повіт)

адмінреформа, Закарпаття

Нинішні 468 районів теж укрупнять. На їх місці з’являться 100 нових районів (округів, повітів).

 

Рівень третій: Територіальна громада (волость)

 

Цей рівень теж припускає укрупнення нині діючих місцевих громад — замість них має з’явитися 750 нових територіальних громад.

 

Хто замінить глав адміністрацій?

 

Передбачається, що в якості зразка Україна використовує досвід Франції. У нових районах (округах, повітах) місцеві органи влади переформатують в «органи префектурние типу».

 

На чолі кожного району буде стояти префект (державний чиновник). Одне з головних завдань префекта — контроль за роботою органів місцевого самоврядування (в усіченому варіанті зараз цим займаються прокурори).

 

Префекта призначатиме Президент за поданням Уряду. Ця людина повинна мати спеціальну освіту та підготовку і пройти суворий відбір. Ще одна особливість майбутніх префектів — політична нейтральність. Цим чиновникам буде заборонено бути в якійсь партії, а також балотуватися на будь-які політичні посади. Це будуть ті люди, яким довіряє держава.

 

Як буде проходити реформа?

 

За словами спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, для децентралізації необхідно внести зміни до Конституції і переписати майже 500 нормативних документів.

 

Парламент України планує не пізніше 15 липня прийняти закон про децентралізацію держуправління.

 

А обласні держадміністрації до 1 червня зобов’язані розробити Перспективний план формування дієздатних громад по області.

 

Уряд запропонує методологію, як створити об’єднання і яким чином визначати центри громад. Нову карту області з укрупненими громадами повинна приймати обласна рада.

 

Завдання уряду — провести реформу до жовтня. Саме на кінецьцього місяця заплановані місцеві вибори, які планують провести на новій територіальній основі.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: