Депутати відмовилися виділити ділянку для створення невеликого ринку на Східному масиві, про який давно просили місцеві мешканці. Свою позицію аргументували “потребою збереження дерев”. Разом з тим, навіть поверховий аналіз показує, що окремі райці руками міськради вирішили не допустити створення конкуренції своєму власному бізнесу.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Невеличкий ринок мав займати площу близько шести сотих. Про нього давно вже просили місцеві мешканці, котрі саме у ринках доступну альтернативу дорогим супермаркетам. Адже за останній рік внаслідок знецінення гривні ціни виросли в середньому у 3-5 разів.
При цьому саме великі торговельні мережі часто стають основою для цінових змов. Зокрема лише у квітні цього року 12 мереж було оштрафовано Антимонопольним комітетом за цінову змову. Змова призводить до одного — зростання ціни для кінцевого споживача, тобто для нас з вами. Не виключено, що така змова може існувати і в Тернополі, зокрема серед депутатів міськради з власними бізнес-інтересами, де конкуренція не потрібна.
Часто, саме ринок є доступною альтернативою для найменш захищених тих, хто економить кожну гривню. Зрештою, навіть, якщо опустити цінове питання, то на ринку, як правило, за ті ж гроші можна обрати якісніші продукти, бо кожен продавець намагається викладати найкраще. Натомість, у маркетах і магазинах нерідко зустрінеш продукти не першої свіжості.
Кому ж завадив ринок на “Східному”? Очевидно, що людям він потрібен, бо вони самі зверталися до міськради з таким проханням. Центральним, як не дивно, може бути умовний “опоблок” у міськраді, де ключовими є “Громадянська позиція” на чолі з підприємцем Петром Ландяком та “Самопоміч” на чолі з підприємцем Андрієм Грицишиним.
Петро Ландяк є власником мережі магазинів, об’єднаних у ТОВ “Торговий дім “Універсальний”. Цей міський депутат вже неодноразово був помічений у лобіюванні власних бізнес-інтересів. Останній скандал трапився в липні цього року, коли рух “Чесно” включив Ландяка до списку на відкликання через ігнорування засідань міськради “нецікавих” для депутата. Натомість представник “Громадянської позиції” був помічений у лобіюванні земельних питань свого ТОВ.Очевидно, що будь-яка конкуренція цьому бізнесмену не потрібна. І байдуже, як від цього буде пересічному тернополянину.
У священній боротьбі з малими підприємцями, які торгують на ринках Ландяка підтримали і колеги по “опоблоку” з “Самопомочі”. Тут все значно простіше. Народний депутат України від “Самопомочі” Тарас Пастух, згідно відомостей ЗМІ, очолював підприємство гуртової торгівлі ПП “Нінкасі”. Під час попередніх каденцій у статусі депутата Тернопільської обласної Ради рух “Чесно” неодноразово вказував політику-бізнесмену на приховування реальних доходів. Один з помічників народного депутата є одночасно підприємцем і власником ТОВ “Еском-плюс”, яке є офіційним постачальником продуктів харчування у кілька мереж супермаркетів.
Зрештою, і сам очільник “Самопомочі” Андрій Садовий не раз був помічений у боротьбі з малим бізнесом. Підприємці прямо вказували на те, що міський голова Львова знищує малий бізнес на догоду великому. Як правило використовується проста схема. Спочатку затягується питання з продовженням оренди, а потім землю отримує велика компанія. Зокрема так було у конфлікті навколо ринку “Торпедо” два роки тому. Можливо тепер схеми боротьби з малим бізнесом під “екологічним соусом” втілюють і в Тернополі.
Тож виходить, що депутати, прикриваючись благими намірами, насправді лобіюють власні бізнес-інтереси та готові робити це коштом простих тернополян.