Тернопільські прокурори в паніці: їх перевірятимуть на доброчесність

Опубліковано:
31 Серпня, 2016

Представник робочої групи, створеної при Генеральній прокуратурі України, розпочав діяльність в Тернопільській області. Ним став громадський активіст, учасник АТО Володимир Малишевський. В нашому регіоні він перевірятиме прокурорів на доброчесність, – пише За Збручем.

 

– 27 липня була створена робоча група при ГПУ щодо здійснення таємної перевірки доброчесності прокурорів, – розповів Володимир Малишевський. – Визначено сім критеріїв за якими здійснюватиметься перевірка прокурорів: не вчиняв дій, що порочать звання прокурора; своєчасно задекларував майно; рівень його життя відповідає задекларованому майну та доходам; не вчиняв корупційного правопорушення; не здійснював незаконного втручання в службову діяльність, іншого прокурора, службових, посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи суддів; сумлінно виконував обов’язки та дотримувався Присяги; не є об’єктом заборон передбачених законом «Про очищення влади».

 

З моменту заповнення прокурором анкети доброчесності перевірити її можна упродовж шести місяців. Якщо в цей час не буде надходити від громадян заяв щодо недотримання прокурором доброчесності, автоматично прокурор вважається, як такий, що пройшов таємну перевірку доброчесності. Якщо якісь факти будуть виявленні через півроку з часу заповнення анкети, то вони вже не матимуть значення.

 

– Фактично за чотири з половиною місяці представникам робочої групи при ГПУ необхідно виявити, встановити і подати відповідну інформацію щодо здійснення таємної перевірки відносно тих прокурорів, до яких у суспільства виникають запитання, які своїми діями, бездіяльністю, корупційними діями викликали суспільний резонанс, – зазначив Володимир Малишевський. – Наразі в Україні проводиться 51 таємна перевірка, з них дві скарги були повернуті, в Тернопільській області перевірки ще не проводились.

 

Жителі області, які мають факти, що прокурори не є доброчесними, тобто порушили один або більше пунктів із анкети доброчесності, наведені вище, можуть подавати їх на сайт Генеральної прокуратури України або повідомляти безпосередньо представнику на електронну скриньку: ternopilpdp@gmail.com

 

Ольга Трач

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: