Тепер навчатися в молодших класах буде легше

Опубліковано:
6 Серпня, 2016 о 16:23

Із 1 вересня у молодшій школі навчатися буде легше. Так пообіцяли в Міністерстві освіти й науки. У початкових класах тепер не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд “рівняйсь-струнко” і не доведеться зубрити напам’ять таблиці множення і додавання.

 



4 cерпня на колегії у Міністерстві освіти й науки затвердили зміни до навчальних програм початкових класів. Кількість годин для певної теми тепер визначатиме учитель, залежно від рівня освіти дітей.

 

Вчителям у молодшій школі заборонять використовувати червону ручку.

 

“Ідея полягає в тому, щоби дати дитині розкритися, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину. Для цього потрібно дати вчителю більшу свободу в підходах, дати можливість більше вибирати” – сказав про реформу заступник міністра освіти Павло Хобзей.

 

МОН має підготувати нові вимоги до оцінювання учнів.

 

“Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, учителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей”, – повідомляють у міністерстві.

 

Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як “Умовне позначення слів”, “Спосіб умовного позначення речень”, “Складання речень за поданою графічною схемою”. Акцент буде на розвитку усного мовлення”.- розповів пан Хобзей.

 

Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах.

 

Словниковий перелік зробили сучаснішим. Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.

 

У третьому класі дітей учитимуть писати есе, щоб уміли висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.

 

У нових програмах початкової школи не вимагатимуть вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення.

 

Вчителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем. Наприклад, у програмі з математики “зміщено акценти зі знаннєвих результатів на діяльнісні”.

 

Одне з основних нововведень у літературі – не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на “розвитку якісного читання дітей”. Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.

 

З програми вилучили неактуальних радянських авторів і замінили на сучасних українських

 

На уроках літератури тепер оцінюватимуть не героя – позитивний чи негативний, а вчинки. Учнів стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.

 

У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови.

 

“Ми відтягнули письмо на дальший термін, зате буде розвиток мовлення, додали сучасні теми для обговорення”, – продовжує заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

 

Із музики вилучили пісні “Вниз по матушке, по Волге”, “Священная война”, додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.

 

Із уроків фізкультури прибрали “психологічно шкідливі ігри”, скасували муштру “рівняйсь-струнко” і нормативи. На уроках буде більше сучасних активних ігор на співпрацю і взаємодопомогу.

 

За словами Хобзея, із програми зняли дублювання тем із таких предметів, як “Основи здоров’я”, “Я і Україна” та “Природознавство”.

 

На засіданні уряду 18 серпня презентуватимуть Концепцію нової української школи.

 

Нагадаємо, всі зміни мають почати діяти з 1 вересня цього року.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Владика Теодор Мартинюк
23:13, 16 Січня, 2025

Владика Теодор Мартинюк: «Наслідуючи великого українського Мойсея, прикликаємо вогонь Духа Святого на свою землю і народ»

ТОП новини тернопільщини: