Свавілля начальника управління освіти ТОДА у кадровій політиці переросло у тиск на членів профспілки

Опубліковано:
26 Липня, 2016 о 15:54

Безглузда кадрова політика в управлінні освіти Тернопільської облдержадміністрації, яка призвела до незаконного звільнення двох державних службовців (висококваліфікованих спеціалістів-фахівців з вищою кваліфікаційною категорією, тринадцятирічним стажем державної служби однієї з них, нагороджених такими педагогічними відзнаками, як відмінник освіти України, відмінник аграрної освіти ІІІ ступеня, відзнаками Міністерства освіти і науки України, профільних міністерств), продовжилася тим, що Ольга Хома, яка, за понад піврічну діяльність на своїй посаді так і не спромоглася показати жодних вагомих досягнень та розпочати вкрай необхідне реформування освіти в області, активізувати національно-патріотичне виховання в такий нелегкий для країни час, продовжила своє «вміння» керувати тим, що спробувала тиснути на членів профспілки, аби узаконити свої неправомірні дії.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безглузда кадрова політика Тернопільської ОДА продовжується

 

Так, 11 липня цього року на вимогу Тернопільського окружного адміністративного суду відбулося повторне засідання профспілкового комітету первинної профспілкової організації управління освіти і науки облдержадміністрації, на якому була присутня Хома О. З. В ході проведення засідання профкому Хома О.З. повідомила всіх членів профспілки, «якщо профком не дасть згоду на звільнення Волощук Н.І., то державні службовці можуть залишитись без заробітної плати. З 01 липня цього року у зв’язку з підвищенням заробітної плати нам не вистачає біля 57 тис. грн. для виплати працівникам управління».

 

Це ж як треба дореформуватися, щоб довести до заборгованості по заробітній платні державних службовців вищої інстанції у системі освіти.

 

На аргумент керівника профспілки Ляха Я. С. про те, що з чиєї вини було допущено таке неправомірне звільнення, той і несе фінансову відповідальність за компенсацію, Ольга Зіновіївна відповіла: «Я розумію, що була допущена помилка при звільненні, але боляче це може зачепити працівників управління». Тим самим фактично визнала на словах факт незаконного звільнення в присутності профспілкового комітету.

 

Зазначимо, якщо незаконно звільнений працівник все-таки відстоїть своє право на поновлення на посаді, то у такому разі орган державної влади, тобто управління освіти і науки Тернопільської ОДА, буде змушене виплатити такому працівнику заробітну плату за увесь час вимушеного прогулу. За нормами трудового законодавства України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

 

Це означає, що компенсувати заробітну платню такому незаконно звільненому працівнику доведеться з державного бюджету.

 

Проте разом із встановленням факту незаконного звільнення суд встановлює і винну особу у такому звільненні. У такому випадку, відповідно до Кодексу законів про працю України суд покладає на службову особу, винну в незаконному звільненні, обов’язок покрити шкоду, заподіяну установі, у зв’язку з оплатою працівникові часу вимушеного прогулу. Такий обов’язок покладається, якщо звільнення здійснено з порушенням закону. Отже, у разі встановлення вини Хоми О.З. при звільненні Волощук Н.І., орган державної влади змушений буде звернутися із позовом про відшкодування шкоди завданої державному бюджету із стягненням усієї суми з Хоми О.З.

 

Напевно тому поведінка і намагання Хоми О.З тиснути на представників профкому первинної профспілки управління освіти і науки при повторному голосуванні за надання згоди на звільнення Волощук Н.І. (при першому голосуванні профком одноголосно надав відмову у згоді на звільнення) є «виправдною» і «логічною». Адже ніхто не бажає нести відповідальність за власний рахунок за особисто прийняті незаконні владні рішення. 

 

Нагадаємо, Хома Ольга Зіновіївна працювала вчителем в одній з міських шкіл Тернополя, потім дев’ять місяці обіймала посаду начальника відділу освіти у Козівському районі, так і не показавши жодних позитивних змін в районі. Окрім того, на той час у її відомстві виявлено порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 193 тисяч гривень. Це було виявлено фахівцями Державної фінансової інспекції в Тернопільській області під час ревізії відділу освіти Козівської райдержадміністрації (дані опубліковано в інтернет-виданні «Тернопільський тиждень» від 25 липня).

 

З чиєїсь «легкої руки» Хома О.З. стала очільником обласної освіти та науки, не маючи при цьому вищої кваліфікаційної категорії, і почала формувати кадрову політику таким чином, аби «оптимізувати» структуру управління, що призвело до незаконних звільнень висококваліфікованих спеціалістів цієї структури.

 

 

 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: