«Сонячний Чортків» у дії: на стадіоні запрацювала 15-та комунальна СЕС
- Опубліковано: Катерина Мороз
- —
- 9 Травня, 2026 о 15:08
09.05.2026
15:51:21
Чортків продовжує утримувати лідерство у впровадженні зеленої енергетики на Тернопільщині. В межах амбітного проєкту «Сонячний Чортків» у місті запрацювала вже 15-та комунальна сонячна електростанція, яка забезпечить автономність місцевого спортивного комплексу.
Нова станція потужністю 5,5 кВт стала частиною масштабної стратегії переведення муніципальних закладів на відновлювані джерела енергії. Це не лише екологічний крок, а й суттєва економія для бюджету громади, яка вже вимірюється мільйонами гривень.
Ювілейну СЕС змонтували на даху стадіону «Харчовик». Згенерована електроенергія використовуватиметься для:
Завдяки швейцарським панелям від партнерів Helion Energy AG, громада планує заощаджувати близько 80 тисяч гривень на рік лише на цьому об’єкті.
У планах — збільшення потужності станції до 12,5 кВт, що дозволить стадіону повністю відмовитися від спалювання дров для підігріву води.
Статистика успіху: за перші чотири місяці 2026 року всі комунальні СЕС Чорткова згенерували понад 160 тисяч кВт*год, що зберегло в бюджеті міста 2,37 млн грн.
18:12, 19 Квітня, 2026
00:10, 13 Квітня, 2026
18:12, 12 Квітня, 2026