18 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону про місцеві вибори. За це проголосував 271 депутат. Більше того, 242 обранці підтримали ідею про скорочення терміну його підготовки до другого читання. Отже невдовзі українці отримають нові правила виборів депутатів місцевих рад.

 Які ж революційні нововведення нас можуть чекати на виборах 25 жовтня? Якщо на рівні сільських, селищних та невеликих міських рад змін майже немає, то на виборах до обласної та Тернопільської міської ради політичні сили мають готуватись до суттєвих змін.

 

По-перше, значно зменшується кількість депутатів. Якщо у Тернопільській обласній раді ми сьогодні маємо 120 депутатів, то після прийняття закону їх кількість становитиме 60. У Тернополі число народних обранців зменшується з 60 до 36 чоловік.

 

По-друге, чергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 100 днів до дня виборів, а сам виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня місцевих виборів. Тобто з 5 вересня в Україні розпочнеться справжня офіційна виборча кампанія.

 

По-третє, законопроектом передбачено проведення виборів депутатів обласних, районних, міських, районних рад за пропорційною виборчою системою. Територія багатомандатного округу поділятиметься на територіальні виборчі округи, кількість яких дорівнюватиме кількісному складу відповідної ради. Тобто у Тернопільській області на виборах до обласної ради буде 60 виборчих округів. Тернополяни обиратимуть в обласну раду 12 депутатів.

 

Сьогодні за даними Держреєстру виборців на Тернопільщині є 847,5 тис осіб з правом голосу. Виходячи з цього, виборчий округ з виборів депутата до обласної ради має налічувати 14 тисяч виборців. І якщо законопроект буде прийнятий в цілому, то у Тернополі з його 183 тисячами виборців буде 12 округів.

 

По-четверте, збільшується виборчий бар’єр для партій – до 5% та запроваджується для блоків – 7%.

 

По-п’яте, особливістю виборчої системи є те, що черговість кандидатів у виборчому списку місцевої організації партії (блоку) залежить від рівня особистої підтримки кандидата, яка визначається відповідно до кількості голосів виборців, отриманих ним у відповідному територіальному виборчому окрузі.

 

По-шосте, запроваджується двотурова система виборів міських голів міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч. У нашому випадку двотурові вибори відбудуться тільки в Тернополі.

 

І останнє. Передбачено внесення грошової застави за участь у виборах міського голови, виборів депутатів обласної, районної та міської ради. Так претендент на посаду міського голови Тернополя мав би внести на рахунок виборчої комісії майже 30 тисяч гривень.

 

За матеріалами Гал-інфо

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: