Ще один райцентр отримає апарати «штучна нирка»

Опубліковано:
6 Липня, 2016 о 14:53

Уже найближчим часом у Заліщиках планують відкрити гемодіалізне відділення. Його обладнають однотипними апаратами «штучна нирка». Це полегшить життя не тільки пацієнтам, а й структурі, що здійснює сервісне обслуговування обладнання.

 Днями комісія з питань охорони здоров’я Тернопільської облради прийняла рішення про передачу ще одного апарата «штучна нирка» Бучацькій райлікарні. Тепер у лікувальному закладі буде аж п’ять установок для проведення гемодіалізу. Апарат райлікарні передає університетська лікарня. Як пояснив головний лікар Василь Бліхар, такі кроки відображають загальну політику закладу в питанні забезпечення пацієнтів процедурою гемодіалізу, повідомляє  “Номер один”.

 

– Ми поставили перед собою завдання забезпечити всі райони «штучною ниркою» одного типу – Innova. Це полегшить і сервіс, і метрологію. Вони легші в експлуатації і не потребують обтяжливого сервісу, – каже Василь Бліхар. – У свій час ці «нирки» були передані нам фірмою в якості гуманітарної допомоги.

 

У той же час в університетській лікарні залишаться апарати іншого виробника. Якість обладнання, яке знаходиться в районах, не поступається тому, що в університетській лікарні. Апарати нові, але легші в обслуговуванні.

 

Найближчим часом університетська лікарня планує відкрити філію у Заліщиках і передати в район ще чотири апарати «штучна нирка».

 

За словами керівника лікувального закладу, наразі область на 100% забезпечена апаратами для проведення гемодіалізу. Однак поряд зі збільшенням кількості апаратів зростає і кількість пацієнтів. На обліку в області перебуває близько 170 хворих. Ще близько 30 осіб знаходяться у так званому листі очікування. Це пацієнти, які ще не потребують діалізу, але у будь-який момент така потреба може виникнути. Відтак в області потрібен резерв.

 

– Відкривши філію у Заліщиках, вдасться розвантажити Копичинці, які нині переповнені, – каже Василь Бліхар. – Зараз двоє хворих з цього регіону змушені їздити на процедури в обласний центр. Вони роблять це тричі на тиждень. Лікування забирає у людей не тільки час, а й фінанси, які ті витрачають на транспортування.

 

До слова, видатки на функціонування відділення бере на себе районна рада, в тому числі забезпечує штат працівників. Натомість університетська лікарня постачатиме розхідні матеріали.

 

Загалом в області працює чотири гемодіалізних відділення: у Тернополі, Бучачі, Кременці та Копичинцях. Відкрити п’яте – у Заліщиках – планують уже через місяць-півтора.

 

Зоряна Гарасимів

 

Цифра: 166 хворих на Тернопільщині потребують процедури гемодіалізу.

За даними Тернопільської університетської лікарні

 

Довідка

Гемодіаліз – це механічне очищення крові від відходів, солей і рідин, необхідне пацієнтам, нирки яких не здатні виконувати свої функції. Гемодіаліз є найбільш поширеним способом для лікування важких форм ниркової недостатності. Процедуру зазвичай призначають, коли нирки пацієнта можуть виконувати лише 10-15% своєї роботи. Гемодіаліз допомагає пацієнтові вести активний спосіб життя, незважаючи на порушення роботи нирок. При цьому пацієнтам необхідно строго дотримуватись графіка лікування, регулярно приймати ліки і нерідко внести певні зміни в раціон. Це доволі дорога процедура і здійснюється за державні кошти. Розхідні матеріали та препарати закуповують централізовано.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: