«Самопоміч» Садового «вляпалася» у корупційний скандал у Раді?

Опубліковано:
5 Лютого, 2016

Політик нової генерації – Світлана Заліщук (партія «Блок Петра Порошенка, – ред), лобіює комерційні інтереси у шкоду державним, а допомагають їй у цьому ряд нардепів від партії «Самопомочі» під впливом мера Львова Андрія Садового. Про це повідомила нардеп від «Народного Фронту» Тетяна Чорновол у своєму блозі на УП, передає кореспондент Львівського порталу.

 

13

 

За словами Тетяни Чорновол, саме Світлана Заліщук завалила голосування за законопроект про штрафи Антимонопольного комітету.

 

«У минулий вівторок Світлана Заліщук в сесійній залі завалила голосування за законопроект про штрафи Антимонопольного комітету. Тому за підтримки чималої частини депутатів «Самопомочі» Заліщук вимагала, щоб закон був проголосований лише в тій редакції в якій СУД отримує право не лише визнати недійсним рішення АМКУ, щодо штрафу, а також на свій розсуд… змінити розмір штрафу», – йдеться у повідомленні.

 

На переконання Тетяни Чорновол, редакція закону від Заліщук перетворить АМКУ з державного інструменту боротьби з монополіями у повний фейк.

 

«Це створить годівничку для суддів та юридичних фірм, які будуть обслуговувати оштрафованих суб’єктів господарювання. Це зменшення надходження в бюджет, адже зрозуміло, що якщо судді отримують цілком законне право зменшувати штрафи до символічних, вони будуть це робити і жодним апеляціями до совісті чи державних інтересів їх не зупиниш. І отже головний негативний наслідок – це «розгул» монополій без жодних інструментів стримування», – йдеться у повідомленні.

 

Навіщо «єврооптимісти» із «Самопомочі» це роблять?

 

«Навіщо «Самопоміч», яка найголосніше і небезпідставно кричить про люстрацію суддів, створює для них годівничку? Можливо тому що це вигідно одному з депутатів «Самопомочі» Андрію Журжію? Справа в тому, що Андрій Журжій до свого депутатства віддав 10 років життя юридичному департаменту «Фоззі груп», якому належить мережа супермаркетів «Сільпо», «Фора», «Фоззі». В минулому році Антимонопольний комітет «впаяв» їм штраф в розмірі 78 мільйонів гривень за монопольну змову. Антимонопольний комітет встановив, що завдяки змові ціна на деякі продукти завищувалася в супермаркетах цієї мережі на 45%.

 

Зараз «Фоззі груп» оскаржує штраф в суді. І вже видно, як легко в нашій країні з прогнилою судовою системою схилити конкретного суддю на користь конкретного бізнесу – суд вже виніс ухвалу, що розгляд відбувається в закритому режимі. Тобто публічного контролю не буде НІЯКОГО. Хоча особисто мені, як клієнту супермаркетів дуже цікаво було би дізнатися, як мене дурять. А якщо ми, нардепи, зараз додатково проголосуємо за норму Заліщук, впевнена під час закритого розгляду від штрафу АМКУ залишаться ріжки та ніжки.

 

Також слід зауважити, якщо зараз суд відмінить рішення АМКУ, комітет може дорослідувати змову та знову вимагати штраф. А якщо ми проголосуємо за ініціативу Заліщук, і суд покарає «Фоззі-груп» суто символічно, АМКУ вже нічого не зможе, навіть оскаржити. Символічне покарання в дві копійки буде вважатися вичерпаним покаранням і фактично легалізує антимонопольну змову. Очевидно саме через інтерес «Фоззі груп» Журжій організував на підтримку ініціативи Заліщук депутатів «Самопомочі», – пише Тетяна Чорновол.

 

Водночас нардеп повідомляє, що за спиною нардепа «Самопомочі» Андрія Журжія стоять юристи провідної фірми.

 

«Треба сказати не він був розробником цієї норми, не він організував Заліщук – автори корупційної годівнички юристи фірми «Арцінгер». Для «Арцінгера» Журжій був лише щось на кшталт кнопочки, щоб включити підтримку «Самопомочі».

 

У «Арцінгера», на відміну від Журжія до питання штрафів Антимонопольного комітету системний підхід – юркомпанія цілеспрямовано відстоює право суду на корекцію суми штрафів задля отримання клієнтів. Адже ця юркомпанія вже давно інтегрувала в Антимонопольний комітет своїх юристів та широко піариться, як така, що «рішає» проблеми зі штрафами в АМКУ. Наприклад, зараз на сайті компанії висить новина, як її юристи допомогли великій фармацевтичній компанії уникнути штрафу Антимонопольного комітету.

 

Однак, якщо суди отримують механізми зменшувати штрафи, клієнтів стане куди більше і вирішувати їх проблеми стане куди легше», – говорить Тетяна Чорновол.

 

Водночас вона запевняє, що юридична компанія «Арцінгер» має «підмочену» репутацію ще від часів режиму Януковича.

 

«Немає жодних підстав їм безсумнівно довіряти. Адже в часи Януковича «Арцінгер» обслуговував лохотрон Каськіва. Після Майдану юристи Арцінгера зберегли 2 млрд. грн. для Клюєва в темі «зелених тарифів». Після трагедії під Іловайськом захищали інтереси «Роснафти». У мене є відомості з податкової, що підтверджують роботу з вище перерахованими клієнтами.

 

Це легко перевірити Лещенку, Заліщук, депутатам «Самопопочі» Чому вони цього не роблять?» – дивується Чоровол.

 

15

 

Окрім того нардепка припускає, що позиція «Самопомочі» стосовно питань компанії «Арцінгер» продиктована підтримкою їхнього патрона – мера Львова Андрія Садового.

 

«Чому так легко «Арцінгер» організовує у ВР підтримку всім своїм комерційним «хотелкам», особливо серед депутатів у ВР, хто хоче виглядати чистим? Мені здається тому, що є важелі впливу. Перше, через Садового. На сайті «Арцінгера» можна знайти повідомлення, що в 2012 році юрфірма «Арцінгер» обслуговувала не лише СКМ Рената Леонідовича, а також допомагали Садовому в питаннях «Євро 2012». При чому безкоштовно!!!

 

Друге – політики нової генерації у ВР досить вразливі через брак досвіду, особливо в юридичній сфері. Отож досвідченним юристам легко формувати їх думку і нажаль зараз в авторитеті – спільнота з Асоціації правників України. Це добре проглядається через нашу історію з законопроектом про штрафи для АМКУ», – йдеться у блозі.

 

Також Тетяна Чорновіл переконана, що ініціатива Заліщук передати судам право зменшувуати суму штрафу АМКУ потрібна нардепу Журжію – вихідцю з бізнес-групи «Фоззі».

 

«Цікаво, що юристи, які захищають інтереси «Фоззі груп» в позові проти Антимонопольного комітету, всі є членами Асоціацій правників України – АПУ.

 

Сам Андрій Журжій до свого обрання депутатом також був членом правління АПУ. А разом з ним членом правлінення АПУ був Тімур Бондарєв – керуючий партнер та засновник «Арцінгера», який юзає «єврооптимістів». А президентом у них був… Денис Бугай.

 

Це той самий Бугай, що отримав прізвисько «адвокат диявола», за те що був підручним «золотого хлопчика» Сергія Курченка. Він був скрізь – супроводжував схеми по несплаті податків, керував «Брокбізнесбанком» через який проганялись кошти у схемах, керував тітушками під час «віджиму» будинку вчительки Ніни Москаленко. Після Майдану він навіть сидів у СІЗО по справі Курченка. Під час Майдану його роль була досить неоднозначною, адже він приходив на Майдан з пропозицією юридичної допомоги, а його тесть Сергій Ганжа в цей же час керував в СБУ департаментом «Т», відповідальним за спецоперації проти опозиції. Наступне відоме прізвище -Ігор Шевченко. Цей прославився вже в постмайданівські часи – в корупційних схемах на посаді міністра екології та в історії с польотом на відпочинок на літаку згадано вище Онищенка-Кадирова. А тепер головна сенсація – вони, Бугай та Шевченко, залишаються президентами АПУ до сих пір!… Тому я взагалі не розумію все, що відбувалося далі. Зокрема, коли АПУ літом 2015 року проводило захід у Львові його освітили своєю присутністю мер Львова Садовий, нардеп Самопомочі Журжій, Тімур Бондарев керуючий партнер «Арцінгеру», Сергій Шкляр заступник міністра юстиції – попередньо партнер «Арцінгера»…», – йдеться у блозі Т. Чорновол.

 

За схемою розслідування нардепки, нитки тягнуться й до заступника генпрокурора Віталія Касько.

 

«В темі штрафів АМКУ юристи «Арцінгера» легко знайшли ключик до «єврооптимістки» Заліщук, тому що для неї давно є авторитетним виходець з “Арцінгера”, близький до Бугая, заступник генпрокурора Віталій Касько… Описане вище (зв’язки, впливи), по-суті, є конкретним кулінарним рецептом конкретної корупційної ініціативи у ВР – вищій пілотаж”, – пише Т. Чорновол.

 

Вона сподівається, що оприлюднена нею інформація домоможе нардепам від «Самопомочі» та іншим, врешті «розплющити» очі і зрозуміти чиї інтереси вони лобіюють.

 

«Важливо, щоб в ситуації з законопроектом про штрафи АМКУ, всі нардепи, яких використали з комерційною метою меткі юристи, зрештою розібралися і прийняли державницьке рішення. І перестали сліпо виконувати «бізнес хотелкі» тих хто, їх вже раз проюзив», – резюмує Т. Чорновол.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: