Рада вирішила, як Україна житиме під час воєнного стану

Опубліковано:
13 Травня, 2015 о 11:28
Ухвалено Закон “Про правовий режим воєнного стану”. Український парламент 12 травня ухвалив закон “Про правовий режим воєнного стану”. Документ визначає зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення та скасування. Про це передає “Укрінформ”.

 

Документом встановлено, що військовим командуванням, якому надається право разом із органами виконавчої влади, військовими адміністраціями, Радою Міністрів АР Крим та органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, є Генштаб ЗСУ, командування видів ЗСУ, управління оперативних командувань, командування військових з’єднань та частин ЗСУ. 

Також до такого військового командування, яке здійснюватиме заходи правового режиму воєнного стану, належать і органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

 

Закон регламентує, що на територіях, де введено воєнний стан для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадського порядку та безпеки, утворюються тимчасові державні органи — військові адміністрації. Рішення про їх утворення приймає президент України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.

 

Пропозицію щодо введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях на розгляд президентові України подає РНБО.

 

У разі прийняття рішення щодо необхідності введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях Президент України видає відповідний указ і негайно звертається до Верховної Ради України щодо його затвердження. Одночасно він подає відповідний законопроект. Такий указ Президента України, затверджений Верховною Радою, підлягає негайному оголошенню через ЗМІ або оприлюдненню в інший спосіб.

 

Закон регламентує, що воєнний стан на всій території України або в окремих її місцевостях припиняється після закінчення строку, на який його було введено.

 

До закінчення строку, на який було введено воєнний стан, та за умови усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, Президент України може підписати указ про скасування воєнного стану на всій території держави або в окремих її місцевостях, про що має бути негайно оголошено через ЗМІ.

 

У разі введення воєнного стану на всій території України чи в окремих її місцевостях військове командування разом із військовими адміністраціями можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади встановлювати посилену охорону важливих об’єктів національної економіки та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, вводиться особливий режим їхньої роботи.

 

Військове командування в разі введення воєнного стану на території України чи окремих її місцевостях може запроваджувати там комендантську годину (заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень), а також встановлювати спеціальний режим світломаскування.

 

Окрім того, вищезгадане військове командування може встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересувань громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

 

Закон також регламентує, що військове командування в разі введення воєнного стану на всій території України чи в окремих її місцевостях може забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів чи демонстрацій, інших масових заходів на цих територіях.

 

Також до повноважень військового командування входитиме здійснення обов’язкової евакуації затриманих осіб, що перебувають в ізоляторах тимчасового тримання, підозрюваних, обвинувачених осіб, щодо яких застосовано запобіжний захід — утримання під вартою, що перебувають у слідчих ізоляторах, етапування засуджених осіб, які відбувають такі покарання як арешт, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк та довічне ув’язнення, з установ виконання покарань, розташованих у місцевостях, наближених до районів, де ведуться бойові дії, до відповідних установ, які розташовані у безпечній місцевості.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: