На Тернопільщині живе незвичайний священик
- Опубліковано: Новини Тернопілля
- —
- 14 Травня, 2016 о 21:53
05.08.2026
20:09:33
Помічник єпископа Тернопільсько-Зборівської архієпархії, Владика Теодор (Мартинюк) володіє п’ятьма мовами, відвідав з духовними місіями десятки країн, є викладачем одного з європейських університетів і має студентів по усьому світу. А прийти до цього Владиці допоміг підпільний монастир.
За словами Владики Теодора, у 1994 році він разом з монахами одного з монастирів поїхав на навчання до Любліна (Польща). Це була його перша серйозна закордонна школа, де він навчався шість років. Під час навчання змушений був вивчити польську мову. Згодом – французьку. Після навчання Владика повернувся в Україну, де мав різні обов’язки. У 2005 році поїхав на навчання до Риму (на вищі студії). Там вивчав церковне право у двох університетах. Зробив ліцензіат і докторські студії. Паралельно вивчав мову у Парижі.
Зараз священнослужитель викладає в Римі у Папському Східному інституті. Окрім лекцій регулярно відвідує закордонні конференції.
21:02, 3 Серпня, 2026
21:16, 1 Серпня, 2026
16:43, 31 Липня, 2026