Органи прокуратури області під час перевірок стану додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства щодо адаптації правового статусу засуджених до європейських стандартів виявили порушення, які допускаються в установах виконання покарань області.

 

Так, в окремих установах на інформаційних стендах не викладається інформація про права та обов’язки засуджених відповідно до внесених ще у квітні минулого року змін до Кримінально-виконавчого кодексу України, зокрема, щодо адаптації правового статусу засуджених до європейських стандартів.

 

Не в повному обсязі дотримуються вимоги законодавства на дільницях соціальної реабілітації виправних колоній щодо забезпечення прав засуджених мати при собі портативні персональні комп’ютери та аксесуари до них, гроші, цінні речі та користуватися коштами без обмежень.

 

Комп’ютерні класи не забезпечені необхідним устаткуванням для забезпечення доступу усім засудженим до глобальної мережі Інтернет. Кількість мобільних телефонів та робочих місць в інтернет-класах у таких установах є недостатньою для реалізації прав засуджених.

 

Окрім того, установами виконання покарань не забезпечується належний контроль за забороною здійснення телефонних розмов між засудженими, які перебувають в установах виконання покарань тощо.

 

За наслідками перевірок, з метою усунення виявлених порушень органи прокуратури області внесли на розгляд начальникам установ виконання покарань 12 вказівок.

 

Усього впродовж минулого та поточного років з названих питань прокуратурою внесено 28 документів реагування, за результатами розгляду 16 з них до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 службових осіб.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги