На Тернопільщині у Теребовлянському районі є єдиний населений пункт, назва якого походить від одного з найвеличніших християнських свят. Це село Різдвяни.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Історія свідчить, що 1241 року тут на саме Різдво Христове тодішній теребовельський князь за підтримки місцевих мешканців вийшов на поле битви з монголо-татарами. На згадку про цей двобій згодом і постало село як своєрідний символ нашої живучості і борні.
Комуністична влада у шістдесятих роках перейменувала Різдвяни у Світанок. Свою первісну назву населений пункт повернув собі у 1992 році. І сьогодні у Різдвянах нараховується 225 дворів, де проживає 518 мешканців. У селі є дитячий садок, загальноосвітня школа, в якій навчається 53 учні.
Кожної неділі і у святкові дні церковні дзвони кличуть парафіян до храмів, а їх є два – храм Пречистої Діви Марії УАПЦ, збудований ще у 1887 році, і храм Святої Покрови УГКЦ, освячений у жовтні 2011 року. Є в селі також капличка казанської ікони Божої Матері, побудована на пожертви заробітчан і освячена два роки тому.
Зараз тут спільно працюють і школа, і сільський клуб. Вчителі і учні підготували незабутні вечорниці, у клубі цікаво проходять зимові свята, які організовує зав. клубом Ірина Крамар. Усі з нетерпінням очікують і різдвяних свят, адже аматори художньої самодіяльності підготували цікаве вертепне дійство.