На Тернопільщині рятують старовинний храм

Опубліковано:
30 Жовтня, 2014 о 16:27

У селі Біще Бережанського району Тернопільської області відновлюють старовинну святиню. Донедавна пам’ятка архітектури стояла руїною. Колись храм у Біще, окрім духовного осередку католиків, служив оборонною фортецею.




Триярусну оборонну вежу спорудили у готико-ренесансному стилі близько 1600 року. Хто є “автором” костелу у Біще точно не відомо. Можливо його споруджували знамениті тоді Косьба і Бартоломій.

За часів панування Польщі святиня традиційно у серпні збирала мирян на відпуст – храмове свято Успіння Богородиці. У час Другої світової війни, костел горів, як наслідок залишилися голі стіни, котрі через відсутність покрівлі після пожежі нищив дощ.

 

 

 

 

 

 

Відтоді храм із року в рік руйнувався. У комуністичний період у ньому тримали міндобрива та отрутохімікати для колгоспних ланів. На початку 1990-х його вичистили всередині. Відтоді були лише поодинокі відправи та відпусти.


У 2009 настоятель римо-католиків у Бережанах отець Андрій Ремінець узявся за відновлення зруйнованого храму. Відтоді розпочалася активна робота у цьому напрямку. А в червні цього року почали відновлювати дах, щоби зупинити руйнування святині.

 

Під час ремонтних робіт працівники, які зараз зводять дах у храмі, показали кореспондентові Порталу “А4”, що залишилось усередині святині із плином часу – обвуглені рештки дерева та каменю. На настінних образах – сліди від куль. Як розповідає один із працівників, куль у стінах після обстрілів у 44-му залишилося багато, з усіх боків вибиті вікна, з часом не залишилося навіть шиб.



 




Отець Андрій Ремінець зазначив, що це перший Марійний санктуарій у Львівській архідієцезії – Успіння Богородиці, а образ Матері Божої Біщадської  з головного вівтаря врятував німецький унтерофіцер. Зараз цей образ, який вважають чудотворним, перебуває у Рацлавіцах Шлонскіх у Польщі, де роблять копію, щоби повернути її громаді Бережанщини.


Уже 26 липня 2015 року у старовинному храмі-фортеці лунатиме урочиста меса, під час котрої і повернуть чудотворний образ-копію. Із того часу символічно мине 700 років, як образ вивезли з Біще.


 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини
22:10, 5 Листопада, 2024

Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини

ТОП новини тернопільщини: