У товаристві «Домобудівник» триває внутрішній конфлікт. Теперішній і колишній керівники не можуть поділити фірму. Обоє зазначають, що відстоюють інтереси колективу, і що це не конфлікт двох осіб, які не можуть домовитися між собою. В той же час обидві конфліктуючі сторони звернулися до правоохоронних  органів та в суд, щоб довести свою правоту. Свої погляди на проблему вони також розповіли журналістам під час прес-конференції 26 червня.

 Євген Рожук пропарцював на цьому підприємстві 32 роки, 20 з яких був директором. Два роки тому за рішенням загальних зборів його відсторонили від виконання обов’язків керівника. Тоді ж обрали директором головного бухгалтера Василя Чупровського. Про те чому три роки тому «Домобудівник» практично не працював, і мав значні заборгованості перед працівниками, бюджетом, пенсійним фондом, виконавчою службою ні Рожук, ні Чупровський, які були на той час керівниками, журналістам не розповіли. Колишній керівник тільки обмовився, що були різні чинники того чому «Домобудівник» був у такому стані. Василь Чупровський зазначив, що за два останні роки вдалося налагодити стабільну роботу, погасити майже всі заборгованості, і минулого року сплатити до бюджету більше 5 мільйонів гривень податку. І після цього на підприємстві виникає конфліктна ситуація.

 

У березні 2015 року Євген Рожук знайшов інвестора з Латвії, який погодився вкладати кошти у підприємство. Своє бачення подальшого розвитку «Домобудівника» він обговорив із співзасновниками та отримав їхню підтримку.

 

– Це питання я опрацював з членами товариства, з співзасновниками, отримав їхню підтримку, і почав працювати в тому напрямку, щоб створити всі передумови для того, щоб залучити на підприємство  іноземні інвестиції, – розповів Євген Рожук, голова комісії з реорганізації ТОВ «Домобудівник». – 9 червня відбулися загальні збори товариства, де обговорили питання реорганізації, тобто перетворення його в публічне акціонерне товариство. «Домобудівник» треба привести до діючого законодавства, відповідно до якого товариство з обмеженою відповідальністю на якому є більше 100 осіб має бути реорганізоване. На зборах вирішили реорганізувати його в ПАТ, обрали ліквідаційну комісію в складі трьох чоловік, головою комісії призначили мене. 11 червня я подав відповідні документи в державні органи реєстрації.  З того часу я юридично несу повну відповідальність за діяльність товариства. Однак до сьогодні потрапити на товариство не можу і не можу організувати роботу комісії, підготувати усі документи для реорганізації. Йде блокування, перешкоджання моїй діяльності. Мені говорять, що я хочу дорватися до влади, щоб всіх поскорочувати і ліквідувати підприємство. Це не моя ціль. Згідно реєстру, я на три місяці обраний головою ліквідаційної комісії і проводжу свою роботу. Після цього будуть збори засновників вже реорганізованого підприємства, і на зборах вибирають нове керівництво.

 

Теперішній керівник Василь Чупровський зазначає, що не проти інвестицій, але здивований чому всі домовленості відбувалися поза колективом. Крім того, загальні збори на яких вирішили реорганізувати підприємство він вважає нелегітимними.

 

– Ми не проти інвестицій, якщо є здорове бажання інвестора зайти на підприємство з благими намірами, створити робочі місця, підвищити зарплати, то чого домовленості відбулися поза колективом, – говорить Василь Чупровський. – Ми познайомилися з інвестором Аваром Смансом тільки 24 червня. І як можуть працівники розцінювати те, що відбулося на підприємстві 17 червня? Тоді о 5.30 ранку 10 осіб в камуфляжній формі та 20 молодиків спортивної статури з’явилися на території підприємства, почали бити працівників, травити газом, виламувати двері, ламати столи. Те що ніхто не впускає на підприємство неправда. Ми виділили кабінет, дали ключ, будь ласка, працюйте, ліквідовуйте і реорганізовуйте. Але ми вважаємо, що збори, які відбулися 9 червня, нелегітимні тому що в той самий момент, о тій же годині відбувалися збори товариства де було присутніх більше 40% учасників. Ми не маємо підстав вважати що вони були легітимні, нам не дали реєстру учасників зборів, не маємо доступу до документів, які були на зборах 9 червня. Конфлікт у тому, що не враховується думка колективу, що все вирішувалося з березня поза колективом. Якщо б була врахована думка колективу, нічого б не було такого, і не зводіть проблему до персоналій, я не маю особистої неприязні до Рожука чи до когось іншого. Не можна застосовувати до людей фізичну силу, морально їх принижувати і топтатися по їх гідності, всі повинні бути зацікавлені в тому щоб люди спокійно працювали, отримували зарплату.  Я крісла не тримаюсь, просто колектив хоче працювати.

 

Свою точку зору висловив і акціонер товариства Ростислав Бригадир. На його думку проблему можна вирішити, якщо керівники та інвестор зможуть домовитися між собою.

 

– Склалася ситуація коли ті, хто разом працювали все життя не можуть поділити фірму,- каже Ростислав Бригадир. – Один директор не хоче вступитися, а другий директор  не може зайняти його місце. Є людина, яка має піти з честю, а є людина яка має прийти з честю. Ситуація не здорова, бо основний кістяк людей хоче працювати, і вони працюють, будова не зупинилася, а виник конфлікт між двома людьми. Ситуація така що як тільки директор, інвестор та голова комісії між собою домовляться, це питання буде знято. Щоб розв’язати конфлікт треба щоб сіли, спокійно домовилася, і тоді питання буде закрите.

 

Були присутні на прес-конференції і юристи конфліктуючих сторін. Кожен з них відстоює інтереси своєї сторони і наводить докази того, що саме їхній підопічний правий. Юрист Жанна Кубрак зазначила, що не виправдовує дії Євгена Рожука 17 червня, але пояснила все тим, що він взяв на себе велику відповідальність за подальшу долю підприємства, і що, можливо, в нього не витримали нерви. Вона також наголосила на необхідності вирішити все у процесі переговорів. Юрист Володимир Гловак переконаний, що збори, які провів Євген Рожук є нелегітимними, щоб довести це він звернувся до господарського суду. Вважає, що коли буде доведена не легітимність зборів, то будуть проведені інші, але вже за присутності усіх учасників товариства, не залежно від того, яку частку акцій вони мають.

 

Ольга Трач

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: