Бюджетом міста розпоряжається міська рада. Частину бюджету виділяють на втілення громадських ініціатив. Це може бути як фінансування окремої громадської організації, так і фінансування окремих проектів – проведення фестивалів, очищення річки, тощо. Громадські бюджети успішно працюють уже в кількох обласних центрах, зараз цю практику намагаються втілити й в Тернополі.

 

Тернополяни матимуть змогу вирішувати, на які проекти наступного року можна витратити близько 5 млн грн. Кошти виділятимуть на конкурсній основі. За це відповідає Номінаційний комітет. Його створили рішенням ради 16 липня цього року.

 

 

Це спецорган для координації процесу відбору пропозицій для фінансування з громадського бюджету. Комітет попередньо розглядає та оцінює подані проекти, а згодом – контролює їхнє виконання та результативність. До складу комітету увійшли 4 депутати, 4 представники громадськості і 4 чиновники:

 • Зелінка Назарій Володимирович – депутат Тернопільської міської ради

 • Турський Ігор Володимирович – депутат Тернопільської міської ради

 • Сороколіт Іван Леонідович – депутат Тернопільської міської ради

 • Шараськіна Вікторія Андріївна – депутат Тернопільської міської ради

 • Ковальчук Юлія Вікторівна – координатор Руху ЧЕСНО у Тернополі

 • Дякович Вероніка Михайлівна – голова молодіжної міської ради при Тернопільській міській раді

 • Шимків Любомир Петрович – член наглядової ради Пласту НСОУ

 • Абрам’юк Святослав Юрійович – член правління ГО “Молода Просвіта”

 • Корчак Тетяна Станіславівна – начальник управління економіки, промисловості та праці

 • Дейнека Юрій Петрович – начальник управління стратегічного розвитку міста

 • Кучер Надія Павлівна – начальник фінансового управління

 • Муца Ганна Михайлівна – заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології.

 

Запустити громадський бюджет вдалося з лише з другого разу. Із 12 членів комітету на засідання приходить 6-7. Мінімальна кількість для прийняття рішень – 7 голосів.

 

 

15 вересня о 12.00 мало відбутись перше засідання Номінаційного комітету. Але воно не відбулося через відсутність кворуму.  Із 12 членів комітету на перше засідання, де мало вирішитись питання голови і секретаря, прийшли лише 5 осіб: Назарій Зелінка, Ігор Турський, Сороколіт Іван, Юлія Ковальчук та Святослав Абрам’юк. Вероніка Дякович, голова молодіжної міської ради, була спершу присутньою, проте перед засіданням комітету залишила приміщення. Засідання перенесли на наступний день.

 

 

Цього разу вдалося зібрати кворум, засідання було правочинним. Були присутніми Назарій Зелінка, Ігор Турський, Іван Сороколіт, Вікторія Шараськіна, Вероніка Дякович, Юлія Ковальчук та Святослав Абрам’юк. І знову, жоден із чиновників не долучився до роботи комітету. Засідання відвідали Віта Думанська, координаторка кампанії “Стеж за грошима” руху ЧЕСНО та Дмитро Якимчук, старший аналітик Transparency International Україна.

 

Представники провідних антикорупційних організацій приїхали до Тернополя, щоб розповісти молоді про нові інструменти боротьби з корупцією. Коли нам стало відомо, що у місті проблеми з прийняттям громадського бюджету, ми не вагаючись вирішили прийти на засідання Номінаційного комітету.  Сподіваюсь, така увага громадських ініціатив допомогла зібрати кворум та пришвидшити впровадження цієї ініціативи, – каже Дмитро Якимчук.

 

На початку засідання комітету була спроба заблокувати його роботу: Вероніка Дякович, радник міського голови Сергія Надала, запропонувала вважати засідання правочинним, лише якщо на ньому будуть присутні по 2 представники від депутатів, громадськості та чиновників.

 

Складається враження, що влада намагається саботувати роботу Номінаційного комітету, або ж взяти його під контроль. Якщо цей орган доведе свою неефективність, грошима, як і раніше, розпоряджатиметься рада, – коментує Віта Думанська.

Ні для кого не секрет, що політики створюють громадські організації, які згодом використовують для агітації. Існує ризик, що у Тернополі намагаються розподілити громадський бюджет між потрібними депутатам громадськими організаціями. Вкрай важливо, щоб ці кошти витратили на ініціативи, які дійсно поліпшать життя тернополян, а не посилять певних політиків, – додає Думанська.

 

Голова бюджетної комісії, Ігор Турський, не підтримав пропозицію про введення мінімальної квоти представників:

На сесії міської ради затверджено склад Номінаційного комітету. Скажіть мені, як мотивувати представників громадськості ходити на засідання? У нас немає на них впливу. Так само ми не можемо змусити представників міської ради прийти. Своїм рішення ми не змусимо людей приходити на засідання. Участь у засіданнях – це відповідальність кожного з членів комітету.

 

За підсумками засідання головою Номінаційного комітету обрано Назарія Зелінку, заступником голови  – Юлію Ковальчук, секретарем – Тетяну Корчак.

 

Для втілення громадського бюджету у Тернополі використовують успішний досвід Львова. 26 вересня відбудеться презентація програмного забезпечення, яке вже успішно працює у Львові. За допомогою такої програми тернополяни зможуть обрати, які саме проекти фінансувати за кошт міста.  

 

Уже з 1 жовтня стартує конкурс проектів. Подавати свої проекти зможуть групи із 25-ти тернополян. Далі відбудеться відкрите голосування за пропозиції. Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть профінансовані з міського бюджету в 2017 році.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: