Тернопільські активісти громадської ініціативи  «Громадяни проти корупції» звернулися до голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця із запитом щодо інформації про  стан відвідуваності депутатів сесій облради та  перелік заходів, які вживала обласна щодо забезпечення виконання депутатами визначених законодавством обов’язків. Інформаційний запит опубліковано  насторінці спільноти у мережі Фейсбук.

 

«Склад теперішньої обласної ради увійде в історію як «безвідповідально бездіяльний». Це вже настільки дістало, що ми направили доволі різкий запит щодо участі депутатів у засіданнях сесій і комісій. А то через з місяць-два вони знову рватимуть свіжо заготовлені патріотичні «синьо-жовті тільники» або форменні вишиванки, присягаючись громаді в захисті її інтересів», — написав  на сторінці співкоординатор громадської ініціативи «Громадяни проти корупції» Василь Тарас.

 

Далі текст запиту №-07/ОР від «28» липня 2015 року.

Голові Тернопільської обласної ради
п. В. Хомінцю

від співкоординатора громадської
ініціативи «Громадяни проти корупції»
Василя Тараса

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

Шановний Василю Петровичу!

 

Характерною особливістю очолюваної Вами Тернопільської обласної ради стала, на нашу думку, безвідповідальна бездіяльність депутатського корпусу. Постійно через відсутність кворуму зриваються сесії та засідання депутатських комісій, участь в яких є прямим обов’язком депутатів. Не кажучи вже про інші функції, в тому числі і контрольні.

 

Показовим щодо цього є анонсоване на 27 липня 2015 року засідання постійної комісії з питань планування територій, архітектури, будівництва, будівельної індустрії, дорожнього і житлово-комунального господарства та благоустрою територій.

 

Планувалося, що комісія розгляне на своєму засіданні перспективний план формування територій громад Тернопільської області. З’їхалися голови і представники місцевих громад, прийшли громадські активісти.
Але, що вже стало поганою традицією для очолюваної Вами ради, засідання комісії не відбулося через елементарну відсутність кворуму. Відповідно, питання територіальної реформи на заплановане сесійне засідання винесене не буде.

 

Нічого іншого, крім обурення, це викликати не може. І про це вже прямо заявляли окремі представники місцевих громад, вимагаючи від керівництва обласної ради прийняття рішення щодо перспективного плану формування територій громад на сесії обласної ради 30 липня 2015 року. Хоча, відверто кажучи, у нас є великий сумнів, що депутати зберуться на це засідання.

 

Тому, якщо депутати не виконують своїх прямих обов’язків, цілком логічно постає питання в доцільності витрачання сплачених нами податків на утримання рекордного по чисельності за всі часи існування обласної ради її виконавчого апарату.

 

Адже згідно Регламенту обласної ради (п. 65.2) «Виконавчий апарат обласної ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню обласною радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування».

Тобто, по суті, виконавчий апарат ради покликаний лише забезпечувати діяльність депутатів. А якщо діяльності немає — для чого тоді ці витрати ?

 

А лише прямі бюджетні витрати на утримання обласної ради в 2015 році мало що не дотягують до 5 млн. грн. Про те, скільки втратили громада області через ігнорування депутатами свої прямих обов’язків навіть не йдеться.

 

Додатково звертаємо Вашу увагу на те, що наближаються чергові місцеві вибори і напевно, що абсолютна більшість теперішніх депутатів прийме у них участь присягаючись в готовності служити громаді. Тому буде дуже справедливим продемонструвати як активно ці народні обранці в поті чола трудились в обласній раді поточного скликання.

 

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати вичерпну інформацію щодо наступного :

 

1. Як відвідували заплановані сесійні засідання та засідання кожен із депутатів обласної ради ?
2. Яких заходів вживала обласна щодо забезпечення виконання депутатами визначених законодавством обов’язків ?

Наш запит та відповідь на нього просимо оприлюднити на сайті Тернопільської обласної ради.

Відповідь прошу надіслати за наступною адресою: 46001 м. Тернопіль, а/с 48.

 

Співкоординатор громадської ініціативи
«Громадяни проти корупції» В. Тарас

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Сергій Гаріян
20:10, 20 Травня, 2024

Лікар Сергій Гаріян: «З початку війни ми прооперували майже десять тисяч військових»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: