Чи обіцяють дитячі очі біду для світу?

Опубліковано:
20 Квітня, 2024

Маленькі діти на світлинах справляють враження ангелят, народжених лише для вияву до них ласки, й нікому  не прийде в голову думка, що з них може вирости… Хлоп’ятко в білому одязі дивиться на незнайомого дядька-фотографа здивованими і трішки переляканими очима.

Втім, пройдуть десятиліття і воно, вирісши й цілком сформувавшись у своїх поглядах і переконаннях, зуміє само перелякати увесь світ так, що залишить по собі лиху пам’ять на багато століть. Хоча спершу здавалося, що  наміри у нього були найшляхетніші. Він якимось ірраціональним чином любив свою батьківщину, вважаючи, що вона заслуговує на привілейоване існування – щоправда, за рахунок інших народів. А для цього останнім необхідно було силоміць нав’язати своє розуміння справедливості. І що цікаво – величезний народ на тривалий час піддався його диявольському магнетичному красномовству. Адже чути його пристрасні промови було так приємно і лоскотно для власного самолюбства…Ну хто, приміром, взявся б заперечувати проти політичного лідера, котрий: палко запевняв би націю, що вона найкраща серед інших і гідна провідного становища; що слід звертатися до героїчних постатей і подій минувшини задля пошуку духовної опори; що генофонд народу треба облагороджувати; що головне – єдність і самовіддана праця заради великої спільної мети; що ворогів нації треба виявляти і знешкоджувати; що вожді повинні показувати  особистий приклад скромності, турботи про громадське благо й інших чеснот; що корупцію, казнокрадство, інші прояви  злочинності  треба випікати розпеченим залізом; що діти – майбутнє нації, тому треба приділяти неослабну увагу питанню материнства і вихованню здорового покоління; що з шкідливими звичками (пияцтвом, курінням) треба вести нещадну боротьбу…

Якщо ввести усе перелічене у комп’ютер, давши йому завдання визначити реальну особу, яка б відповідала даним характеристикам, то з великою ймовірністю можна отримати… Адольфа Гітлера. У яку життєву реальність втілилися його мрії та плани – “вдячне” людство, в тому числі й німці, пам’ятатимуть завжди. Пам’ятатимуть, здригаючись. Недаремно в австрійському Браунау, поблизу будинку, де саме в цю квітневу пору 130 років тому з’явився на світ один із найкривавіших тиранів ХХ століття, стоїть меморіальний камінь з написом “За мир, свободу і демократію. Фашизм – більше ніколи. Про це нагадують мільйони загиблих”.

Цікаво, чи не з’явиться колись щось подібне в одному з темних  дворів Санкт-Петербурга, де провів дитячі роки той, кого нині часто зображають на карикатурах з гривкою і вусами Гітлера? Той самий, котрий вирішив нагадати старенькій Європі, що зі смертю напівбожевільного віденського художника епоха воєн, крові, руїн і згарищ не відійшла безповоротно в минуле…

Ігор Дуда

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #біда, #в світі, #гітлер
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: