Зливи і буревії  в області з кожним роком сильніші. Більше гроз із градом. Це через зміну клімату, – вважає лідер об’єднання «Зелений світ» Олександр Степаненко.

 – Із зростанням температур атмосфера накопичує більше електричної і теплової енергії. – каже пан Олександр. – Вона розряджається в суцільних феєрверках. Коли йде атмосферний фронт, то викид накопиченої за кілька днів спеки буває дійсно страшним. Мої хлопці з об’єднання днями ходили на Горгани, піднялися і на хребті їх захопила гроза. Кажуть, що блискавки били одна за одною. Було просто страшно. Про це пише ПРО.te.ua

 

Такі аномалії  спричинює глобальне потепління. Температура підвищується – це запускає багато змін у природі.

 

– На планеті температура в середньому збільшується на один, два, три градуси. – продовжує Олександр Степаненко. – Багато вважають, що це не страшно. Думають: ну, більше на один градус – і що з того? Субтропічні культури ростимуть. Але не все так просто. Це можна порівняти з людським організмом. Уявіть, що у людини впродовж років буде підвищена температура. Не тридцять шість і сім, а тридцять дев’ять і сім чи тридцять вісім. Нам буде некомфортно. Природа – живий організм. Сформована багатьма взаємозв’язками, живими і неживими видами.

 

У погодних умовах збільшується частота відхилень від норми. Через зростання температур закипає атмосфера.

 

– Швидше випадає, швидше випаровується, швидше переноситься.– пояснює Олександр Степаненко. – Переміщення повітряних мас стає активнішим. Їх рух і піки температур стають більш раптовими.  І якщо гроза, то це велика гроза. Якщо буревій, то вже великий буревій. Якщо випав град, то такий, що під ногами біло.

 

За прогнозами національних метеорологів Карпатський регіон  в перспективі може ще більше потерпати від аномальних опадів і раптових злив. Карпати – вологі. Клімат формується над лісами, тому опадів значно більше, ніж у нас. І їх буде ще більше. А східний регіон зазнаватиме спустошення. Його межа буде проходити через Поділля. Опадів стане менше, температура зростатиме. Це викликатиме зміни у лісових екосистемах і господарських ландшафтах. Певні культури для вирощування будуть малорентабельними

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: