Андрій Шараскін «Богема»: "Радикалізація Правого сектора стала каменем спотикання"

Опубліковано:
30 Грудня, 2015

Андрій Шараскін – прес-секретар Добровольчої української армії:

“Дмитро Ярош заявив, що, залишаючись націоналістичною організацією, ми розширюємо наш рух. Ми прагнемо до збереження української соборної держави, але при цьому не хочемо втратити державні інституції. А через криваві бунти можемо прийти до повної бездержавності. Зараз ми розширюємо кадровий потенціал нашої організації, а без кардинальних змін це навряд чи можливо. У тому числі з причини сформованого уявлення, що Правий сектор орієнтується виключно на націоналістичні організації. Тим часом багато людей мріють про нову Україну, не вважаючи себе націоналістами. Ми хотіли б, щоб такі мислячі люди приходили до нас.” 

– Чи можна сказати, що Дмитро Ярош зробив невеликий крок вліво, намагаючись позбавитися від радикального іміджу?

– Ні. Праві в усьому світі виступають консерваторами. Ми себе саме так і позиціонуємо: консервативна права сила. А щодо відходу від радикалізму скажу наступне: можна голосно кричати про радикальні дії, але нічого радикального при цьому не робити. Крім того, радикалізм несе в собі руйнування. А наша головна мета – створення нового. Де треба, ми можемо, звичайно, зачистити і прибрати. Але все ж нашою головною метою є не організація революції, а створення нової держави, зміна існуючої системи. Ярош не раз робив акцент на тому, що поки зміни можливі безкровним шляхом, за допомогою політичних інструментів, їх треба проводити безкровно. Звичайно, якщо іншого шляху не буде, ми звернемося до революційної боротьби.

 

– Радикалізація Правого сектора і стала каменем спотикання?

– Так, ми живемо в режимі внутрішньої окупації. Але не слід плутати державну систему з людьми, які в цій системі працюють. Я ніколи не погоджуся з тим, що вся президентська гілка влади зло тільки тому, що президент – це зло. Ми можемо виступати проти його дій, але не можемо не визнавати того, що його обрала велика частина громадян нашої країни. Ні я, ні Дмитро Ярош ніколи не зможуть назвати нашого побратима Георгія Туку (главу Луганської військово-цивільної адміністрації. – Фокус) поплічником режиму. Так само, як і нову патрульну поліцію. Що, Женя Маршал, з яким ми разом захищали Донецький аеропорт і який тепер служить у поліції, теж слуга олігархів і внутрішній окупант? Ніколи з цим не погоджуся.

 

– Яка частина Добровольчого українського корпусу “Правий сектор” йде з Ярошем?

– Іде основне бойове ядро: 5-й і 8-й батальйони ДУК, а також медичний батальйон “Госпітальєри”. Ці три бойові одиниці реорганізовуються в Добровольчу українську армію. База в Покровському також буде в Добровольчої української армії. У Правом секторі залишаються тільки запасні батальйони, багато з яких неукомплектовані. До слова, закон про добровольчий український корпус нам не вдавалося провести у Верховній Раді саме через назву “Правий сектор”. Можливо, тепер це питання вирішиться позитивно.

 

– Чи будете ви співпрацювати з Правим сектором?

– Звичайно. Адже ми не вороги, а побратими.

 

– Чи зможе нова структура об’єднуватися з будь-якими політичними проектами?

– Не думаю що це можливо. Існуючі політичні партії – це партії гаманців. Ми ж навпаки, хочемо об’єднати людей, які розуміють це.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: