Активісти «Зарваницької ініціативи» перевидали послання «Як будувати рідну хату»

Опубліковано:
16 Липня, 2015

15 липня у Фундації патріарха Сліпого в Тернополі відбулася репрезентація праці Митрополита, у якій взяв участь єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії Теодор (Мартинюк).

 

Про знаковість постаті Митрополита, його провідничу роль для українців говорили священнослужителі. Зокрема єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії Теодор (Мартинюк) наголосив на винятковій освіченості Андрея Шептицького, його визначній ролі  у закладанні фундаменту української державності, а також, що «Митрополит вважав, що кожен українець до розбудови держави має ставитись , як до розбудови рідної хати»!

 

Книга перевидана  з нагоди відзначення року Митрополита Андрія Шептицького. Перевидання зініційовано та  підготовлено до друку громадським рухом «Зарваницька ініціатива». «У найважчі години за часи новітньої історії України, коли вже півтора року точиться війна за суверенітет та неподільність нашої держави, коли терористичні акти вибухають далеко від лінії протистояння у глибині країни, коли гинуть кращі сини та дочки України, особливо важливо звернутися до порад та повчань духовних лідерів нації, – пише у вступному слові один із ініціаторів перевидання громадський активіст, воїн-доброволець Володимир Болєщук.

 

Учасники Зарваницького руху заступник голови облради Олег Боберський та голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики Віталій Шафранський розповіли про актуальність праці Шептицького у теперішній час.

 

«У грудні 1941 року, коли у горнилі Другої світової війни палала Україна, митрополит Андрей Шептицький звернувся до рідного народу з душпастирським посланням «Як будувати Рідну Хату». Митрополиче слово про те, як у складний період історії українці мають зберегти та примножити християнські чесноти; як гуртуватися, щоб захистити віру та переконання і водночас бути відповідальними та творчими громадянами, допомогло нашому народові вижити у ті страшні роки війни, лихоліття переслідування віри та національної ідеї, – каже Олег Боберський.  Послання вчить, яким чином вийти із важкого становища та звести здорове, християнське, заможне суспільство».

 

Тому громадський рух «Зарваницька ініціатива» перевидає у формі окремої брошури цей повчальний твір, щоб він був доступний усім небайдужим та спонукав до боротьби  та праці за високі ідеали християнства та української державності. Адже, як сказав Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк: «Сьогодні ми, українці, потребуємо подібної віри, з огляду на складні обставини державотворення».

 

Підбиваючи підсумки репрезентації перевидання «Як будувати рідну хату», без сумніву можна сказати «Шептицький є зараз з нами. Він для нас є світилом, який допомагає нам проходити наш шлях сьогодні»

 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: