Чотківській лікарні передали холтер-монітор для сучасної діагностики серця. Цей прилад подарували представники делегації із міста-побратима Талсі, які приїжджали на відзначення 500-річчя Чорткова.
Про це розповіли у Чортківській міській раді.
«Це апарат добового моніторингу електрокардіограми орієнтовною вартістю понад 1500 євро. На сьогодні це один із найважливіших та найбільш дієвих способів діагностики порушень серцевого ритму. Звичайно електрокардіограма має доступ лише до миттєвих даних, тобто фактичної роботи серця в момент зчитування. ЕКГ відстежує процеси, що відбуваються в серці протягом 5-30 секунд у стані спокою. Натомість холтер-монітор отримує дані про роботу серця протягом доби чи іншого проміжку часу. Він невеликого розміру, тож його кріплять на грудній клітці і пацієнт фактично не відчуває дискомфорту. Таким чином, знімаючи дані електрокардіограми протягом доби, можна підвищити чутливість в діагностиці ритму і провідності серця, а також інших серцевих порушень. Холтерівський моніторинг ЕКГ дозволяє зробити точні виміри, виявити найменші відхилення від нормальних показників», – кажуть у міськраді.