Водії маршруток крадуть гроші, не видаючи квиток. Що робити?

Опубліковано:
3 Вересня, 2021

Незважаючи на те, що вже декілька років у Тернополі діє електронна система оплати за проїзд у громадському транспорті, частина розрахунків все ще відбуваються готівкою. А там де готівка, там зловживання та шахрайство.

“Корупційна готівка удар по бюджету громади

Чому так важливо зменшити готівкові розрахунки у громадському транспорті? Бо у своїй більшості водії приватних перевізників не видають квиток пасажирам. Діють за вже відомим для України принципом «а, яка Вам різниця». А різниця є і вона величезна. «Сіра» готівка “без квитка” – це гроші повз скарбницю міста. Неможливо порахувати кількість пільговиків, які перевіз перевізник. Тоді перевізник «малює ці цифри зі стелі», зрозуміло, що на свою користь. А це втрата додаткових можливостей на закупівлю нових автобусів, на покращення комфорту перевезень загалом. Тому коли пасажир свідомо відмовляється від квитка, він сприяє корупційним схемам.

Вимагаємо квиток у водія, щоб нас не обкрадали

Всі пасажири громадського транспорту мають вимагати у водія квиток. У тому числі у приватних перевізників. Незалежно, чи здійснюєте ви оплату готівкою, чи через електронний квиток, чи банківською карткою. Водій зобов’язаний видати квиток. Якщо водій не видає пасажиру квиток, пасажир може поскаржитися в профільне управління міської ради або зателефонувати на гарячу лінію. У такому випадку водій буде оштрафований. У разі повторення цього правопорушення мерія буде ініціювати процес дострокового розірвання угоди з перевізником, де працює недобросовісний водій. Варто розуміти, що проїзд “без квитка” – це не добра справа для водія. Це допомога шахраю, який позбавляє вас особисто кращого транспорту.

Що вже дав електронний квиток

Тернопіль став першим містом, де справді масштабно реалізовувалося впровадження електронного квитка, як одного з головних кроків переходу до європейської системи громадського транспорту. Фактично, у нашому місті працює те, про що лише думають у столиці і сусідньому Львові. Успіхи відзначають не лише в Україні, але й іноземні гості.

Вже зараз ми можемо відзначити переваги запровадження електронного квитка. Враховуючи статистику, надану оператором “Файної карти”, на сьогодні більше 97 % тих, хто користується громадським транспортом Тернополя мають або “карту тернополянина”, або неперсоніфікований проїзний “електронний квиток”. Усі власники електронного квитка платять і платитимуть за найнижчим можливими тарифом. Саме така електронна система розрахунку допоможе уникнути зловживань з боку водіїв транспорту.

І найголовніше. Саме введення електронного квитка дозволила зберегти БЕЗКОШТОВНИЙ проїзд у комунальному транспорті усіх ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ.

Нагадаємо

У громадському транспорті Тернополя встановлено дворівневу систему оплати за проїзд:

– при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним електронним квитком вартість проїзду у тролейбусах становить 5 грн., а при розрахунку готівкою або банківською карткою – 6 грн.

– при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком вартість проїзду у маршрутках становить 6 грн., 7 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #водії, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #транспорт
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: