Середня платіжна за споживання газу у лютому буде на 500 грн менша

Опубліковано:
21 Січня, 2021

Ще 9 квітня 2015 року на виконання однієї з умов України перед МВФ в рамках меморандуму про фінансову допомогу депутати проголосували за ринок газу для населення, в якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу, і таким правом скористалась значна частина споживачів.  Постачальникам природного газу надано право формувати ціни самостійно на умовах вільного ціноутворення, в залежності від попиту та пропозиції на ринку.

На цьому наголосив начальник департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко під брифінгу.

«Через збільшення попиту на газ в Європі спостерігається і зростання цін на європейських хабах, що напряму впливає на зростання цін в Україні (ціна на газ на європейських хабах вже зросла до майже 350 доларів за кубічний метр. Це 9,6 тисяч гривень, а разом з ПДВ 11,5 тисяч гривень). Тож існувала реальна загроза, що без втручання в ситуацію вже у лютому кубометр газу міг би здорожчати до 12 грн. Але Кабінет Міністрів України, за дорученням Президента, прийняв постанову №25, якою вводиться гранична ціна газу для побутових споживачів 6,99 грн/куб. м у лютому-березні 2021 року.

«Встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за кубометр від тієї, яка була у 2018 та 2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена урядом ціна буде на рівні 6,99 грн/куб. Це означає, що за споживання середня платіжка буде десь на 500 грн меншою і становитиме приблизно 40% від сьогоднішньої мінімальної зарплати», – констатував Володимир Харченко.

Що стосується ціни на розподіл газу, то Нацкомісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг схвалила зниження тарифів на розподіл газу для 14 облгазів. Пониження стосується компаній, у яких тарифи були суттєво вищими, аніж у середньому по країні.

«У більшості це невеликі облгази, у яких не спрацьовує економія на ефекті масштабу. Серед них компанія – ПрАТ «Тернопільгаз». Зниження склало 5%-30%, тарифи цих компаній тепер складатимуть 1,66-1,79 грн (без ПДВ). Та 2,15 грн. (з ПДВ). НКРЕКП вже почало перевірки облгазів щодо тарифів на розподіл газу для тих постачальників, які мають найвищі тарифи», – зазначив начальник відділу енергозбереження управління житлово-комунального господарства та енергозбереження ТернопільськоїОДА Михайло Гиренко.

Рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.  Він надзвичайно важливий для майбутнього України, так як руйнує газову монополію. Це можливість обирати свого газопостачальника та отримувати кращу ціну, послуги та сервіс. Але, як показує практика для розвитку конкурентного ринку газу потрібно більше часу й поки ринок газу в Україні продовжує формуватися, держава має підтримати людей.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #платіжна за споживання газу, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Сергій Гаріян
20:10, 20 Травня, 2024

Лікар Сергій Гаріян: «З початку війни ми прооперували майже десять тисяч військових»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: