До Дня української писемності та мови, 9 листопада, пройде радіодиктант національної єдності. Диктант проводитиме Національна суспільна телерадіокомпанія України. Цьогоріч диктант транслюватимуть на всіх платформах «UA: Суспільне мовлення».
Цьогоріч текст для диктанту писатиме відомий дитячий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, а читатиме популярна акторка — Римма Зюбіна.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Окрім того, до методичної роботи над Радіодиктантом національної єдності долучиться Лариса Масенко — українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.
До слова, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови. Уперше радіодиктант пройшов 2000 року.