Чому ми часто вважаємо абьюзивні стосунки нормальними?

Опубліковано:
4 Червня, 2020 о 23:42

Про абьюзивні стосунки не говорять зараз тільки ледачі: ця тема обговорюється в соціальних мережах, кіно і популярних композиціях, а значить все більше і більше людей намагаються розібратися в тому, що ж робить абьюз нормою в наших очах.

Ми спробували проаналізувати ситуацію і виділили кілька причин, за якими абьюз стає не просто звичайним визначенням любові, а навіть трішечки більшим – бажаним.Абьюзивні стосунки – стосунки, в яких один з партнерів порушує особисті кордони іншого, принижуючи, жорстоко поводячи себе з партнером і застосовуючи насильство з метою придушення волі жертви. У такому типі стосунків жертві практично неможливо вийти з відносин.

Що робить абьюзивні стосунки нормальними в очах окремих людей?

1. Абьюз романтизують

Лана Дель Рей нещодавно загриміла в скандал, попросивши не засуджувати її за романтизацію абьюзивних стосунків, сказавши, що вона лише пише про своє життя. Такі ж тексти можуть траплятися й у Хозіера, і у Земфіри, і у Аріани Гранде.

Музика становить чималу частину нашого життя, так само як і кіно, в якому теж чимало абьюзу (згадай хоча б найромантичніший фільм з Гослінгом “Щоденник пам’яті”). А якщо ми споживаємо так багато інформації про те, що абьюз це романтично, то в результаті ми дійсно починаємо так думати.

2. Це нерідко здається непідробним коханням

Сварки, які закінчуються бійками і словами ненависті, здаються доказом щирих почуттів, адже бурхливий загострення пристрастей, ніби за Шекспіром, не стається між двома байдужими один до одного людьми.

До речі, “б’є – значить любить” з цієї ж серії.

До того ж, абьюзери часто стрімко розвивають стосунки, що здається спалахом почуттів, подібним до найяскравіших наших уявленнь про кохання.

3. До абьюзивних партнерів повертаються частіше (і здається, ніби їх люблять більше)

І справа тут не в хитрій статистиці, а в звичці жертви бути жертвою. Часто у тих, хто постійно піддавався насильству, настільки підірвана віра в себе і самооцінка в принципі, що вони повертаються до абьюзера тільки тому, що не вірять, що їх дійсно здатні любити (це ще називають стокгольмським синдромом, коли жертва встановлює міцний зв’язок з агресором).

4. Все більше людей стикаються з абьюзом, а якщо це повсюдно – значить нормально

Твої подруги і друзі (важливо, що і чоловіки страждають від абьюзу, а не лише жінки) можуть розповісти тобі вагон історій про деструктивні абьюзівні стосунки, але при цьому будуть стверджувати, що вони по-справжньому кохали агресора. У підсумку твоє уявлення про абьюз зупиниться на позначці “норма” при оцінці будь-якої ситуації з боку.

Що робити, якщо ти опинилася в абьюзивних стосунках?

Знайти єдиний правильний для себе механізм – зізнатися собі в тому, що ти (або твій партнер) жертва, а значить рано чи пізно один з вас зробить іншого вкрай нещасним. А це вже навряд чи про норму або про любов.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #жінка, #секс, #стосунки, #чоловік
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: