Професійне вигорання – термін, який ми все частіше чуємо, як з екранів телевізорів, так і на просторах Інтернету. Пояснити, чому це важливо, чим небезпечне, як справитись, якщо це саме ваш стан на сьогодні – лекцію на таку тему прочитав у Тернопільському національному педагогичному університеті ім.В.Гнатюка психолог, психоаналітик, психотерапевт з Запоріжжя Олександр Швед.
Одним з яскравих прикладів, щоби зрозуміти, як відчуває себе людина з ознаками вигорання, є вислів “коли горить емоційна проводка”. Цікаво, що під вплив професійного вигорання потрапляють вчителі, адвокати, юристи, лікарі, працівники мчс, військові, поліцейські тощо і, що здивувало Олександра і слухачів лекції, офтальмологи. Тобто люди з професіями, об’єктом уваги яких є людина.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/03/05/a19aa5d039e89abfddbed6a73f904290.jpg)
За словами Олександра Шведа, сучасна людина в Україні готова шукати психологічної допомоги більше у ворожок, ніж у спеціаліста психолога. Завдання студентів, які оволодівають відповідним фахом – донести до кожного, що якщо болить зуб, ми звертаємось до стоматолога, якщо болить душа – до психолога. “Психолог стоїть першим у ланці психологічної допомоги, це допомога не медикаментозна. Фахівець зможе допомогти людині подивитись на свої проблеми під іншим кутом, – розказує Олександр автор метода інтенсивного, транс персонального підходу в психотерапії, – для цього існують різні методи – індивідуальна робота, терапевтичні семінари, практикуми різної направленості, а також тренінги. Всього на сьогодні я розробив дев’ять психологічних тренінгів різної тривалості та спрямованості, що дозволяють змінити своє життя і її якість на краще.”
Олександр Швед практикує у рідному Запоріжжі. Разом з однодумцями надає психологічні консультації у Запорізькому центрі соціально-психологічної допомоги переміщеним особам, які потребують допомоги в кризовій ситуації. Також психолог проводить колективні тренінги, більшість з яких проходила на острові Хортиця. Олександр Швед розпочав свою тренінгову роботу і на Тернопіллі. У березні відбудеться чотириденний тренінг “Мандрівка у пошуках себе. “Весна””.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/03/05/3f2d8ca7f51e4fe2eb407d549e4e42da.jpg)