Куди поїхати в Україні: цікаві місця для вихідних

Опубліковано:
22 Липня, 2018

Україна абсолютно незвіданна не тільки іноземними туристами, але й місцевими. Не вірите? Переконайтеся в цьому самі!

Ми зібрали більше 20 місць, куди поїхати на вихідні в різних куточках України, про деякі ви, швидше за все, не чули. Обираємо маршрут і починаємо подорож 

Київська область

Печера Геонавт

Пещера Геонавт

Фото general-kosmosa.livejournal.com/39933.html

Найбільша, і мабуть єдина, печера в Київській області.

Печера Геонавт знаходиться біля села Ходосівка та має 60 метрів завдовжки.

 

Як знайти: Печера Геонавт знаходиться між котеджним селищем (деякі джерела вказують назву селища – Золоті ворота) і яром.

Адреса: Київська область, с. Ходосівка

Садиба Хоєцьких

Усадьба Хоецких

Фото instagram.com/elektraua

Витончений будинок в стилі модерн споруджено в 1903 році за проектом архітектора В. Куликівського для сім’ї шляхтичів Хоєцьких, які володіли Томашівкою з 1810 року.

У радянські часи в будівлі розміщувалася середня школа. Зараз приміщення і територія садиби знаходяться в розпорядженні Різоположенського чоловічого монастиря.

 

На території, ченці організували міні-зоопарк, де утримуються поні, страуси, різноманітні птахи. Відвідувачів просять мати скромний одяг.

Адреса: Київська область, с. Томашівка

Затоплена церква

Фото «Маловідома Україна»

При створенні Канівського водосховища в 1972 році було затоплено кілька сіл в околицях Ржищева. На місці колишнього села Гусинці збереглася напівзатоплена Спасо-Преображенська церква з дзвіницею.

Побудована місцевим поміщиком Гусинським в 1812 роках. (За іншими даними в 1822 р).

Дістатися до нього влітку можна було тільки по воді, а взимку була можливість підійти по льоду з протилежного від Ржищева берега Дніпра (складний під’їзд через ліс).

Довгий час церква залишалася напівзруйнованої. У 2009 р почалися берегоукріплювальні роботи, підйом рівня острова і реконструкція храму. В даний час йдуть внутрішні оздоблювальні роботи.

Довгий міст пов’язує острів з берегом, де недавно засновано Миколаївський монастир-скит. Влітку можна організувати поїздку на острів на моторному човні від Ржищівського причалу.

Адреса: Київська область, с. Гусинці

 

Підземний монастир

подземный монастырь Буда

Фото ukrainaincognita.com/node/166

Офіційно вважається, що село Буда було засновано в 1755 році.

У давнину поруч з селом знаходився чоловічий печерний монастир. У 19 столітті місцеві жителі вважали, що в печерах заховані скарби монастиря. Не так давно деякі з печер були знайдені. Зараз в печерах проводяться розкопки.

Адреса: Київська область, с. Буда

Житомирська область

Палац Уварової

У невеликому селі Чуднівського району Житомирської області прекрасно збереглася садиба цукрозаводчиків Терещенків (1899-1900 рр.) – Палац у стилі неоренесансу (зараз ПТУ), господарський корпус, огорожа з воротами, парк і ставок.

Палац був приданим для дочки Федора Артемовича – Наталії, яка вийшла заміж за графа Сергія Уварова, предводителя дворянства Бердичівського повіту.

Садиба Терещенка розташована в центрі села, в оточенні старовинного парку, що розкинувся на пересіченій місцевості.

Адреса: с. Турчинівка, вул. Житомирська, 6

Знаменитий Барановський фарфор

Знаменитый Барановский фарфор

Історія фарфорового заводу «Баранівка» налічує понад два століття. Підприємство займається виробництвом посуду та супутньої продукції з фарфору та кераміки з 1802 року.
Завод порцелянових виробів “Баранівка” часто бере участь на міжнародних виставках, що проводяться в різних країнах: США, Канада, Франція, Німеччина, причому продукція підприємства заслужено отримує високі оцінки експертів та споживачів.

Основна продукція фарфорового заводу в Баранівці – це столові, чайні та кавові сервізи з порцеляни. Можливе виробництво інших порцелянових виробів.

При заводі діє музей, в якому представлена багата історія і продукція підприємства.

Адреса: Житомирська область, с. Баранівка

Палац Ганської та Оноре де Бальзака

Дворец Ганской и Оноре де Бальзака

Фото balzac-museum.com

Палац в стилі ампір з античними мотивами в декорі побудовано в 1800 році за проектом італійського архітектора Блеріо графом В. Ганським, який успадкував маєток Верхівня від батька Яна Ганського.

Садибу з палацом і флігелями, великим пейзажним парком і костелом-усипальницею граф подарував своїй молодій дружині Евеліні з роду Ржевуських, яка вважалася однією з перших красунь Польщі.

Звідси Евеліна почала таємну переписку з Оноре де Бальзаком, підписуючись псевдонімом “Иностранка”.

Незабаром відбулася їхня перша зустріч в Швейцарії, але тільки через 15 років, коли помер чоловік Евеліни, письменник зміг приїхати до Верхівні. У збереженому робочому кабінеті Бальзака, на другому поверсі палацу стоїть стіл, за яким він написав “Арсі від депутата”, “Дрібних буржуа”, “Театр, який він є” і драму “Мачуха”.

Інтер’єр спальні Бальзака не зберігся – там експонуються портрети романіста у виконанні його сучасників.

У цих кімнатах розміщений меморіальний музей Бальзака. Решта приміщень палацу займає агротехнічний коледж, ведеться реставрація.

Адреса: Житомирська область, с. Верхівня

Неоготичний Костел Святої Клари

ASCII Kolor stitching | 6 pictures | Size: 3824 x 3188 | Lens: Standard | RMS: 2.71 | FOV: 109.05 x 90.92 ~ 12.55 | Projection: Spherical | Color: LDR |

Фото ukrainaincognita.com

Неоготичний Костел св. Клари, розташований на березі маленького ставка в селі Городовка, здалеку можна прийняти за середньовічний замок.

В архітектурі цієї невластивої для Центральної України споруди, простежується тісне переплетення романського і готичного стилів, підкреслена поєднанням дикого каменю з червоною цеглою. Ініціатором будівництва костелу Св. Клари став польський письменник-мемуарист Є. Іванівський, який проживав в Городківці.

 

Храм письменник хотів побудувати на честь небесної покровительки своєї матері К. Іванівської. Виконати свою обіцянку він не встиг, але, вмираючи, заповідав це зробити іншим.

У 1912 р костел Св. Клари все-таки був побудований.

Зараз храм належить римо-католицькому ордену Босих Кармелітів.

Адреса: с. Городківка, вул. Шкільна, 40

Полтавська область

Родинна усипальниця роду Закревських

Семейная усыпальница рода Закревских

Фото eventcase.com.ua

Піраміда в селі Березова Рудка Пирятинського районі Полтавської області була побудована в 1898 році.
Побудував цю родову усипальницю у своєму маєтку Ігнатій Платонович Закревський, який довгий час працював у імператора Олександра III в послом в Єгипті. Саме служба в Єгипті, дозволила йому серйозно зацікавитися історією єгипетських пірамід і культурою цієї дивовижної країни.Після повернення в свій маєток в Березовій Рудці він привіз безліч речей: елементи меблів і посуду, а також статую богині Ісіди для майбутньої родової піраміди-усипальниці.Будівництво української піраміди закінчилось в 1898 році та висота досягла 9 метрів. Вхід охороняла статуя богині Ісіди, символ сімейної вірності. Внутрішня поверхня була розписана з одного боку цитатами з Біблії, а з іншого – єгипетськими фресками.По центру цієї каплички знаходився вівтар з великим кам’яним хрестом. А нагорі стояв його залізний побратим.
 
Таким чином в піраміді-усипальниці Закревських симбіоз давньоєгипетської культури і культури християнської досяг свого апогею.До наших днів не збереглися ні написи, ні фрески на стінах усипальні, ні статуя богині Ісіди, ні хрест на вівтарі. У 1917 році фрески і написи були зірвані, статуя виявилася на звалищі.
Повністю зруйнувати цей пам’ятник не вдалося через те, що розчин, що скріплює цеглини, був зроблений за старовинними рецептами і міцно тримав кладку.
 
Адреса: Полтавська область, с. Березова Рудка

Центр гончарного ремесла

опошня

Фото Mapio.net

В Полтавській області із століття в століття жили і працювали прославлені майстри гончарної справи. В кінці XIX – початку XX століття в Опішні працювало близько тисячі гончарів, продукція яких експортувалася до багатьох країн.

У 1986 році тут був заснований Музей гончарства, на базі якого почалося створення Державного музею-заповідника українського гончарства. А за останні роки в Опішні сформувався унікальний науково-просвітницький та навчально-виховний комплекс, аналогів якому немає в Україні.

 

Ні в одному музеї чи заповіднику країни годі й шукати такої кількості різноманітної сувенірної продукції, як в Опішні.

Адреса: Полтавська область, с. Опішня

Черкаська область

Дуб Максима Залізняка

Дуб Максима Зализняка

Фото Funtime
 
Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру – один з найстаріших дубів в Україні.
За різними оцінками, йому від 1 000 до 1200 років.
 
Дуб Патріарх зростає на південному схилі Кириківського яру на території урочища Холодний Ярна околиці с. Буда.
Це найбільше в Україні і одне з десяти найбільших в Європі дерев.
 
Його обхват – 8,9 м, висота – 24 м.
 
Стовбур шість разів вражали блискавки. Під його кроною відпочивали Б. Хмельницький, С. Наливайко, Т. Шевченко, проте названий він ім’ям М. Залізняка – ватажка гайдамацького повстання, які відбувалися в цих місцях.
Дуб Залізняка вважається символом Холодного Яру, а також одним із символів українського козацтва.
Адреса: Черкаська область, село Буда, ур. Кириківський яр

Замкова гора в Чигирині

Замковая гора в Чигирине
 
Залишки фортифікацій Чигирина козацьких часів збереглися на Замковій (Богдановій) горі в центрі міста.
Невелика Чигиринська фортеця, закладена в XVI ст., служила форпостом Речі Посполитої, потім козацькою фортецею. Кам’яне укріплення розміром 200 х 150 метрів було обнесено муром та баштами і бастіонами.
У 1677 році 120-тисячна турецька армія 3 тижні безуспішно тримала в облозі Чигиринську фортецю, і лише на наступний рік туркам вдалося її захопити, повернувшись уже з 200-тисячними силами.
 
Пізніше козаки гетьмана І. Самойловича відбили Чигирин за підтримки московського війська воєводи Г. Ромодановського.
 
У XIX ст. укріплення майже повністю розібрали на будматеріали, коли на Замковій горівлаштували каменоломню.
Тепер тут розбито парк, в якому знаходяться реконструйований бастіон Дорошенка (XVI-XVII ст.), Кам’яний хрест на честь захисників Чигиринського бастіону (1912 р), пам’ятник “Кобзар” біля підніжжя і інші скульптури.
 
На вершині гори встановлений величний пам’ятник Богдану Хмельницькому 18,6 метрів заввишки.
Біля підніжжя гори знаходиться каплиця Покрова Пресвятої Богородиці, в якій перепоховано останки козаків.
Комплекс входить до складу Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”.
 
Адреса: Черкаська область, місто Чигирин, вул. Замкова
 

Озеро Бучак, Бучак

Озеро-Бучак

Фото moji.com.ua

Блакитне озеро Бучак – символ сили природи над бездумним свавілля людства – виникло на місці гігантського котловану гідроакумуляторної станції.

У 1987 році під товстенним шаром бетону зникли село Бучак, цінні історико-культурні артефакти дохристиянських часів та гектари лісів.

 

Однак, на місці недобудови, дивом утворилося дивовижної краси озеро з чистою синьою водою, яке має глибину близько тридцяти метрів і заповнюється не дніпровською водою, а підземними джерелами. Тому навіть в спекотне літо вода в озері прохолодна і дуже чиста.

Навколо озера – гори Лисуха, Бабина і Московка. Саме на їх схилах розкопано давньослов’янські городища, знайдено велику кількість стародавніх поховань.

Адреса: Черкаська область, селище Бучак

Садиба Даховських

Усадьба Даховских

Фото findinukraine.com.ua

Архітектурно-ландшафтний комплекс «Садиба Даховських» знаходиться в селі Леськове за 5 км від райцентру Монастирище Черкаської області.

Вона є архітектурно-ландшафтною пам’яткою обласного значення та займає 89 га землі. В її комплекс входить замок, територія з листяним парком на лівому березі річки Конелкі, гребля з водосховищем і «островом любові» та  сад.

Творцями цього маєтку є 4 покоління польських поміщиків Даховських, які володіли Леськовому і навколишніми селами з 1770-х років до 1917 року.

Адреса: Черкаська область, селище Леськове

Садиба Енгельгардта

Усадьба Энгельгардта
Фото blog.neyka.com.ua
 
Садибу побудував в 1828 році барон П. Енгельгардт.
 
Саме на території цієї садиби, в одному з дубів ховав свої дитячі малюнки юний Тарас Шевченко,який в 1828-29 рр. служив у Енгельгардта козачком.
 
Адреса: Черкаська область, с. Будище

Садиба Симиренків

Усадьба Симиренко
Фото discoverukraine.com.ua
 
Садиба сім’ї Яхненків-Симиренків заснована в сер. XIX ст. підприємцем П. Симиренка, який і відкрив знаменитий сорт яблук Ренет Симиренка.
 
Адреса: Черкаська область, с. Мліїв, вул. Симиренка, 9

Палац Шувалових

Дворец Шуваловых
Фото itinery.com.ua
 
Садиба Наришкіних-Шувалових у Тальному закладена  в 1725 р графом Ф. Потоцьким.
 
На рубежі XIX-XX ст. Петро Шувалов звів тут двоповерховий палац у формі французьких мисливських замків епохи Ренесансу посеред розбитого ним англійського парку.
 
Адреса: Черкаська область, м Тальне

Вінницька область

Палац Грохольських-Можайських

Дворец Грохольских -Можайских vezha.vn.ua

Фото vezha.vn.ua

Один з найкрасивіших палаців Вінницькій області знаходиться в селищі Вороновиця.

Палац Грохольських-Можайських – це архітектурно-парковий комплекс, побудований польським магнатом Франтишеком Грохольським в кінці XVIII століття. Франтішек Грохольськийбув політичним і громадським діячем, а також великим поціновувачем мистецтва.

У 1869 році палац Грохольських-Можайських придбав капітан II рангу Микола Можайський (за іншою версією, виграв в карти).

Саме його брат Олександр Можайський, який також проживав в цьому палаці, винайшов першу модель в світі літака з паровим двигуном.

Зараз на території палацу Грохольських-Можайських знаходиться музей космонавтики та авіації України.

Адреса: Вінницька область, селище Вороновиця

Садиба Потоцьких-Свейковських

Усадьба Потоцких-Свейковских

Фото dom-otdiha-pechera.com.ua

Все, що залишилося на місці колись найбагатшої садиби Потоцьких-Свейковських в Печорі – це усипальниця родини Потоцьких і величезний парк.

З парку є спуск до Південного Бугу, звідки відкривається гарний вид на водяний млин і церкву на скелі.

Адреса: Вінницька область, селище Печора

Сумська область

“Круглий двір”

zaglavnaya_22

Фото wikimedia.org

“Круглий двір” був побудований в 1749 році.

Спочатку “Круглий двір” планувався як оборонна споруда для захисту від татар.

Велике за розміром (понад 60 метрів в довжину і 40 метрів в ширину), воно являє собою маленьку фортецю з глухими високими стінами і чотирма круглими вежами по периметру.

В середині XІX століття садиба перейшла у володіння князя Голіцина, який перебудував фортецю під літній театр. Двір служив сценою, а в баштах жили кріпосні актори. Уздовж стін були влаштовані місця для глядачів на кшталт давньоримських амфітеатрів.

Зараз “Круглий двір” відреставрований, тут проводяться різні культурні акції. До нього примикає красивий парк з палацом Голіцина (XIX ст.), дендрарієм, озерами і дерев’яними скульптурами.

Адреса: Сумська область, місто Тростянець

Яблуня-колонія

яблоня колония

Цій унікальній яблуні вже понад 200 років.

Місцеві жителі називають її “колонією”, а ще “княжою”, “крученою” та “Лозівкою”. Дерево приваблює сюди туристів тим, що росте у вигляді куща–колонії – 15 пов’язаних між собою родинних дерев. Площа яблуні – 0, 1 га.

Яблуня-колонія розвинулася з існуючого колись єдиного материнського стовбура, якого зараз немає. Тепер головна особливість дерева – в унікальному способі розмноження: гілки яблуні з віком хиляться до землі і вкорінюються, в результаті чого проростають нові дерева.

Посадив її садівник князя Петра Мещерського, який колись жив в селі Андріївка і тут же був похований.

Адреса: Сумська область, Кролевець

Світлана Бондаренко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #подорож, #турист, #Україна
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: