Про це говорили на засіданні колегії Тернопільської обласної держадміністрації. На розгляді даного питання настояли члени Громадської ради при ОДА.
Перегляньте також:
- 8 жовтня в одному з мікрорайонів Тернополя не буде води
- «Спустили воду з річки, а з неї і всю рибу»: жителі Тернопільщини повідомляють про екологічну проблему
— Водна екосистема інтенсивно деградує, водойма заростає водно-болотною рослинністю, внаслідок систематичного накопичення рослинних решток на водоспускнихспорудах постійно існує небезпека їх руйнування і виникнення надзвичайних ситуацій, — каже начальник обласного управління екології і природних ресурсів Орест Сінгалевич. – А дане водосховище, як відомо, на 80% забезпечує питною водою обласний центр
Та, що найгірше, із кранів у домівках тернополян може зовсім скоро потекти отрута. А все через сусідство із Малашівським сміттєзвалищем.
— Пропоную до вирішення проблеми обласного значення залучити і Тернопіль. Фінансів потрібно чимало, але лише так можна врятувати водойму від катастрофи. Разом це зробити простіше. До того ж, закликаю системно і виважено підійти до ініціативи про закриття Малашівського сміттєзвалища. Давно про це говориться, а віз і досі там, — відзначив очільник області Степан Барна.
Аби не сталося екологічне лихо, екологи пропонують доцільно розглянути питання щодо перепрофілювання одного із комунальних підприємств чи створення спеціалізованого підрозділу у такому підприємстві для передачі йому в постійне користування Горішньо-Івачівського водосховища. Мовляв, лише тоді можна буде забезпечити належну експлуатацію водойми, охорону, раціонального використання і відтворення її природних ресурсів. За словами експертів, потрібно також внести зміни і доповнення до Програми розвитку водного господарства і водно-екологічного оздоровлення природного середовища Тернопільської області до 2021 року та передбачити кошти для виконання комплексу заходів зі стабілізації екосистеми водосховища