Учасники АТО у Тернополі зможуть отримати грошову компенсацію замість земельної ділянки

Опубліковано:
20 Березня, 2018 о 23:13

На черговій сесії міської ради було прийняте рішення, відповідно до якого учасники АТО з Тернополя замість земельної ділянки можуть отримати грошову компенсацію. Це рішення на сесії ухвалювалося після його погодження з представниками громадських організації учасників АТО м. Тернополя.

Якою буде грошова компенсаціяЗі слів міського голови Сергія Надала, сума, яку зможуть отримати учасники АТО, становитиме середню вартість земельної ділянки у місті, помножену на 6 сотих. Адже саме таку площу землі отримали учасники АТО Тернополя у попередні роки.

«Оскільки у Тернополі налічується зараз приблизно 900 учасників АТО, які досі очікують на отримання земельної ділянки під індивідуальне будівництво, міською радою було прийняте рішення про надання одноразової грошової компенсації з бюджету тернополянам-учасникам АТО за неотриману земельну ділянку. Розмір грошової компенсації як еквівалента земельної ділянки для бійців АТО визначатиметься згідно середньої вартості землі у межах міста», – повідомив Сергій Надал.

Також повідомляється, що кошти, які будуть компенсовані ветеранам АТО будуть отримані від продажу земельних ділянок на відкритих торгах у формі аукціонів. 

Чому запроваджується грошова компенсація

Дійсно, у Тернополі мало вільних земельних ділянок, тим паче для індивідуального будівництва. Але головна причина не в цьому. Наше місто перебуває серед лідерів за темпами видачі земельних ділянок ветеранам АТО. Місто розростається і земельні ділянки виділяються на вул.Микулинецькій. Розробляється проект про виділення землі учасникам АТО у напрямку Львівської траси та Підволочиського шосе. Проводяться необхідні комунікації (газо- та водопостачання, світло, каналізація). Тобто у Тернополі немає проблеми у забезпечені ветеранів АТО земельними ділянкам. І всі 900 учасників АТО отримали б свої земельні ділянки, як того вимагає законодавство. 

Однак, є проблеми у самих ветеранів. Значна їх частина не знає, що робити з землею. Для будівництва приватного будинку не завжди є недостатньо коштів. Більше того, після демобілізації багато хто із військових перебувають у пошуку роботи, мають фінансові труднощі. Використовувати землю для ведення фермерського чи підсобного господарства для багатьох теж «екзотика». Тому й задумуються вони над тим, щоб отриману землю – продати. І тут до діла беруться різного роду аферисти. Бійців обдурюють, навмисно у 2-3 рази знецінюють вартість землі. Не маючи альтернативи, ветерани АТО змушені за безцінь продавати свою по-праву отриману землю.

Але тепер альтернатива з’явилася.

Ветеран АТО отримає змогу обирати: земля чи гроші

Варто підкреслити, що рішення про виплату грошової компенсації не передбачає, що ветеранів АТО будуть змушувати погоджуватися брати гроші, а не землю. Навпаки, видача землі буде продовжуватися. І лише за згодою бійця, після його письмової заяви, буде запущена процедура грошової компенсації. Тобто ветерани отримають можливість обирати: або грошова компенсація за землю або земельна ділянка.

А тим часом ініціативу мерії Тернополя вже підтримали на рівні Асоціації міст України. Виконавча дирекція АМУ розробила проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни».

Ініціативу Тернополя підтримали у Києві

Основна мета законопроекту полягає в тому, щоб всі ветерани війни могли реально реалізувати своє право на отримання земельних ділянок.

Серед іншого у законопроекті запропоновано такий механізм:

Запроваджено як альтернативу праву на отримання земельної ділянки, грошову компенсацію її вартості. Компенсацію виплачуватимуть з Державного бюджету, що гарантує наявність коштів, оскільки не всі органи місцевого самоврядування мають відповідні кошти.

«З огляду на те, що процедура оформлення документів дороговартісна і тривала в часі, учасник АТО на власний розсуд зможе обрати варіант реалізації свого законного права: або земельна ділянка, якщо вона наявна, або гарантована грошова компенсація. Ця компенсація також розповсюджуватиметься на сім’ї загиблих, оскільки їх, вважаємо, держава повинна оберігати в першу чергу», – пояснили в АМУ.

Наразі тривають консультації щодо реєстрації проекту Закону у Верховній Раді України. Якщо Парламент схвалить цей законопроект, тернопільський варіант грошової компенсації буде поширений на всю Україну. Більше того, якщо частина компенсації буде виділятися з державного бюджету, ветерани АТО зможуть отримати ще більше коштів. 

Віра Сотник.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #АТО, #гроші, #земля, #компенсація, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: