Продовжуємо читачів Новин Тернопільщини знайомити з світлинами столітньої давнини, які були зроблені військовими австрійськими фотографами в роки Першої світової війни на Тернопільщини.
Читайте також
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Сьогоднішня підбірка стосується двох сіл Зборівського району – Вороб’ївки та Цеброва. Усі фото були зроблені на бойових позиціях айстро-угорської армії поблизу цих населених пунктів. Усі світлини знаходяться в фондах Австрійського державного архіву.
З історії відомо, що в саме на території Зборівщини відбулась відома Зборівська битва (нім. Schlacht bei Zborów) між російською та австро-угорською арміями 1-2 липня 1917 року під час Червневого наступу.
Тоді на боці Російської імперії в цій битві вперше брали участь підрозділи сформованого з полонених чехів і словаків Чехословацького легіону. Бій завершився безперечною перемогою російських військ. Це була єдина велика перемога імперських військ під час наступу Керенського. Перемога під Зборовом дуже вплинула піднесенню чеської національної самосвідомості.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/f1c5a4ed6b174919a515c4310f1c123a.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/d8807d5d44bbfdc3a20dde562acfc22b.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/ed91129c9542ce6f590f1669a2224954.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/69825bd6c89ec0e12d5a7c66135a3544.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/3bf43685ac539eaaa3f4e0dd96b973c1.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/18dff391650e2b2bdc85fde2f3e3fb10.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/ab61a381b9b159f2e550641989662904.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/d3ab1270329baacbec9e99828105061c.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/3b4d2ae08a3705f8df2fce1df379cef7.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/49d088f0d64f59763338c4744fc55fd9.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/95aed82865eb6ad046791d1eb7d99e44.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/ca3b7a7eb7902f5de367bf88d192d78f.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/616699034e4e9db453bf67a032846bf9.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/45d60555089410db553c3e5f1d916349.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/2854a39a889d2cf0baa12c8ae1c12deb.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/fd81e708d587df44c3ee23f6e3706a77.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/02/23/d958d7cf4971b9ec5031716f3b18bd02.jpg)
Джерело фото: Österreichisches Staatsarchiv