У Тернополі відбулися хода та панахида, приурочені 99-ій річниці проголошення ЗУНР. Вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за українську державність представники влади та духовенства.
Згадати історичну подію зібралося і чимало тернополян. Вони пройшли від Майдану Волі до могил Січових Стрільців, що на Микулинецькому кладовищі.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Як розповідає міський голова Сергій Надал, Листопадовий Чин та створення ЗУНР мало величезне значення для самоусвідомлення українців, як єдиного народу, як нації.
– Тернопіль має до цього безпосередню причетність, оскільки 1 листопада 1918 року у місті замайорів жовто-блакитний прапор, а автором герба ЗУНР став студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Також Тернопіль був проголошений другою столицею ЗУНР. Натхнення героїв Листопадового чину не раз проявилось у боротьбі українців протягом складного ХХ століття. Через 95 років молодь і студенти також підняли Тернопіль, Львів, Київ, всю Україну на нову революцію – Революцію Гідності. А герої-військові, як і їх прадіди січові стрільці, прийняли нерівний бій з агресором, який прагнув знищити українську державність, – зазначив міський голова.