Тернопільська гідра, або як на місці одного МАФу виростає 10 нових

Опубліковано:
3 Серпня, 2017

Міфічним словом «гідра» тернополяни називають тимчасову споруду, яка близько місяця тому з’явилась на зеленій зоні на Шептицького. Спільними зусиллями активістів та депутатів її демонтували. Та на місці «зрубаної» виросло десять нових, – пише БК Тернопіль з посиланням на 20 хвилин.

Тимчасові споруди в місті, які часто називають «МАФами», «Кіосками», чи просто «Будами», зазвичай з’являються там, де заважають. Не тому, що в цьому є задум. Просто все інше зайняте фундаментальними об’єктами чи тими ж будами, які з’явились роками раніше. То ж пішохідна зона, газон, тротуар — традиційні місця появи тимчасових споруд. 

– Тернопіль перетворюють на Шанхай в найгіршому розумінні цього слова. Буди тулять усюда де можна і неможна і ніхто не може зупинити цієї навали, – приблизно таку позицію можна сформулювати з коментарів тернополян на вулицях чи в соціальних мережах про МАФи.

Термін, на який встановлюють тимчасові споруди в місті — один рік зі щорічним погодженням. Вулицю, де виросте «сюрприз», визначає сесія міської ради. Саме «сюрприз» бо ж голосуванням міські обранці визначають лише вулицю (всю вулицю — авт.) та дозвіл на укладання угоди з користування землею. Чітке ж місце будоз’явлення визначене в документі, який зветься «паспорт прив’язки». Його видає управління архітектури міської ради. Остаточну появу споруд визначає угода, котру підписує заступник міського голови.

Сталося так і у випадку групи тимчасових споруд, які виросли вночі, 18 липня на вулиці Шептицького біля «Збруча». Перед тим «розвідку боєм» встановлювачі ряду будок провели одним кіоском. Активісти одразу відреагували на новий об’єкт на траві і ззсунули його на проїжджу частину. Потім декілька разів проводили поряд збори. В той же час впало декілька будок на інших вулицях міста. Тоді в соцмережах прозвучала інформація, що громадянам увірвався терпець і нові буди будуть падати… Зрештою злощасний кіоск демонтували. Та «святе місце» довго не пустувало. Спочатку три, потім п’ять, потім сім і зараз десять — за три дні виріс ціліський торговий ряд. Підприємець, який отримав паспорти прив’язки на тимчасові споруди і з яким, вочевидь, підписали угоду, Устюгова І.М. Ми намагались сконтактувати з пані Устюговою, та номер, вказаний під час реєстрації підприємця був «поза зоною». Та й питань більше не до підприємця, а до влади, яка дала дозволи. До неї ми направили письмовий запит. Результати опублікуємо згодом.

Після встановлення об’єктів десятки тернополян, які їх бачили, лишали свою думку в соцмережах. Зрештою реагувати почали й міські депутати. Дозвіл окупувати Шептицького, до слова, давали їх попередики. Через суспільний резонанс провели засідання постійної депутатської земельної комісії. На її засідання прийшли громадські активісти та діячі. Звучало чимало застережень щодо кіосків на Шептицького, зокрема щодо безпеки. 

– На тротуарі, поряд з яким встановили ці об’єкти, в базарний день люди розминутися не можуть. З одного боку огороджена територія «Збруча» з іншого – ряд тих будок. Якщо щось трапиться, можете уявити, що з людьми буде, – зауважив колишній депутат міської ради, журналіст Сергій Сінкевич.

Представник громадськості, юрист Денис Милий зайняв позицію, що хоч будами і «грішать» виконавчі органи ради, вирішувати проблему потрібно все ж депутатам, яких обрада громада. Зокрема не декларативними заявами, а сесійними рішеннями та в юридичній площині. Результат комісії на своїй сторінці у ФБ підсумував її голова Андрій Шкула.

«Прийняли ряд доручень та звернень: змінити первинне рішення від 2013 р. по тимчасових спорудах, аби трохи очистити місто; звернення до поліції щодо розслідування по головному архітектору міста Василю Бесазі, який видав паспорти прив’язки по Шептицького; рекомендація виконкому провести демонтаж; прохання до держгеокадастру провести перевірку», – написав голова земельної комісії на своїй сторінці у ФБ.

«Чи вдастся щось вдіяти з тимчасовими спорудами?» – питання відкрите. Продовження буде.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #МАФ, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #ринок, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: