Будинки, землі, гаражі і машини: що набула за рік районна еліта

Опубліковано:
22 Травня, 2017

1 травня завершилася кампанія з електронного декларування доходів українського чиновництва. «Номер один» продовжує знайомити читачів зі статками місцевої еліти та підготувала аналіз декларацій голів РДА Тернопільщини за 2016 рік, порівнявши їх зі статками, які декларували чиновники у попередні роки.

Земля – на маму

Голова Бережанської РДА Володимир Петровський у минулому році практично не покращив своїх статків. Він і далі не має власного помешкання. Очевидно, живе з матір’ю, Людвигою Йосипівною, в рідних Саранчуках. Натомість його матір у минулому році переоформила на себе три земельні ділянки в цьому ж селі загальною площею 8 тис. 451 кв. м. Минулоріч голова Бережанського району заробив 182 084 грн., що майже на 130 тисяч більше, ніж у 2015 році.

Плюс 500 євро

Керівник Борщівської РДА Людмила Юзьків також свого житла не має, а мешкає в Борщеві у квартирі свого сина. Заробила пані Людмила в році, що минув, 128 399 грн. До речі, пані Юзьків – єдина в родині приносить гроші до сімейного бюджету і виключно з посади голови РДА. Якщо в 2015 році вона тримала «під матрацом» 6700 «зелених», то минулоріч до цієї суми додалися ще й 500 євро.  

 Гектари – основне багатство

Очільник Бучаччини Віталій Бебих у минулому році нічого не придбав, але й не втратив. Йому гріх бідкатись на життя, адже у його власності є шість земельних ділянок не лише в Бучачі та Бучацькому районі, а й навіть у Лазурному, що на Херсонщині. Загальна площа землі складає 23 тис. 376 кв. м. Заробив на посаді голови РДА пан Бебих 162 350 грн., ще половину цієї суми (80 061 грн.) поклала до сімейного бюджету його дружина.

Гроші – «під матрац»

Як і раніше, в декларації не вказано, де живе родина голови Гусятинської РДА Віталія Батога, адже у них немає ні будинку, ні квартири, не подано в декларації й інформації про те, що сім’я винаймає житло. Головний вклад до сімейного бюджету родини Батогів вносить дружина, Надія Петрівна, яка минулого року, займаючись підприємницькою діяльністю, заробила майже мільйон гривень. Натомість голова сім’ї доклав до бюджету 146 579 грн. Родина Батогів не довіряє банкам, а тому основні заощадження тримає вдома. Дружина – 730  тисяч гривень (плюс 80 тис. у порівнянні з минулим роком), чоловік – 125 тисяч (плюс 25 тис. до 2015 року).

Зникла земля

Родина Бориса Шипітки, який керує Заліщицьким районом, жодного суттєвого придбання в минулому році не здійснила. Натомість трішки втратила землі. Якщо в 2015 році пан Барис володів у Виноградному Заліщицького району 3000 кв. м землі, то минулоріч із цієї ділянки залишилося тільки 2378 кв. м. У минулому році в пана Бориса основні доходи припали на дві заробітні плати. Як голова Заліщицької РДА, він заробив 153 810 грн. (майже на сто тисяч більше, ніж у 2015-му), ще 5097 грн. – від викладацької діяльності в місцевому аграрному коледжі.

Плюс авто

Голова Збаразької РДА Анатолій Качка і далі не має жодної житлової нерухомості. Згідно з декларацією, проживає в рідних Новиках Збаразького району в 33-метровому будинку, очевидно, своєї сестри. Зате з’явився в очільника Збаражчини автомобіль «Ніссан Альмера» (2006 р. в.), який у декларацію за 2015 рік внесений не був, хоча, згідно з даними самого пана Качки, придбаний був ще у вересні 2015 року за 48 тис. грн. Заробив голова Збаразької РДА в 2016 році всього 125 996 грн. Ця сума одна з найменших серед решти голів районних адміністрацій. Також Анатолій Качка тримає «під подушкою» 90 тисяч гривень, що на 20 тисяч більше, ніж у 2015 році.

Став землевласником

У родини голови Зборівської РДА Ігоря Яворського у минулому році вперше з’явилася земельна ділянка. 1000 кв. м землі у Лозовій записано на дружину голови Зборівщини – пані Вікторію. Продовжує родина високопосадовця залишатися без даху над головою. У всякому разі, в декларації пана Яворського немає жодного повідомлення про житлову нерухомість. Щоправда, ситуація може виправитись, адже він 41 784 грн. вклав у дольову участь на будівництво житла. Ігор Яворський заробив минулоріч 133 829 грн., ще понад 20 тис. грн. дружина голови отримала в якості допомоги при народженні дитини та по догляду за двома дітьми.

Родина голови отримує субсидії

Родина голови Козівської РДА Василя Вітрового, володіючи в Козовій квартирою та земельною ділянкою, мріє у майбутньому оселитися в приватному будинку, який будує за кредитні кошти Тернопільського регіонального відділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Василь Вітровий, перебуваючи на посаді голови РДА, заробив минулоріч 195 786 грн. (одна з найбільших зарплат серед його колег), а його дружина у фінуправлінні Козівської районної державної адміністрації – 74 722 грн. До всього родина Вітрових отримала ще й субсидію в розмірі 14 026 грн.

Дружина – на шести роботах

Керівник Кременеччини Сергій Сімчук минулоріч потрапив у жахливу аварію. Слава Богу, що залишився живим, тому про будь-які придбання в його родині мова не велася. Значна частина заощаджень пішла на лікування голови сімейства. У минулому році пан Сімчук заробив 114 540 грн., натомість його дружина Ганна Іванівна працювала одразу на шести (!) різних фірмах, на яких заробила майже півмільйона гривень. До слова, Сергій Сімчук тримає в готівці 103 тис. грн. (мінус 92 тис. у порівнянні з 2015 роком), а його дружина – 420 тисяч (плюс 260 тис. грн.).

Гроші – в нерухомість

Минулоріч родина голови Лановецької РДА Юліана Сіранта чогось вагомого не придбала. Проте зберегла шість земельних ділянок загальною площею 10 307,2 кв. м та два великих житлових будинки у Ланівцях площею 166,2 і 200,5 кв. м. Заробив голова Лановецької РДА 181 647 грн., ще 63 115 поклала до сімейного бюджету його дружина Галина Петрівна.

Дружина заробляє вдвічі більше

Керівник Монастириського району Степан Бойко має великий будинок площею 145,3 кв. м, господарську будівлю на 75,1 кв. м, а також три земельних ділянки загальною площею майже 17 тисяч квадратних метрів. У 2016 році за неповний рік на посаді голови РДА Бойко заробив 145 048 грн., ще понад 55 тисяч – на посаді голови Монастириської районної ради. Значно більше за чоловіка заробила його дружина Надія Михайлівна, яка лише від підприємницької діяльності поклала до сімейного бюджету 235 000 грн.

Хата під Тернополем

У минулому році в родини голови Підволочиської районної державної адміністрації Бориса Онищука з’явилася «обновка» – хата під Тернополем у селі Гаї Шевченківські площею 216,60 кв. м, яка записана на його дружину Ліліану Мирославівну. До слова, в тому ж селі Онищуки володіють ще однією хатою (203,8 кв. м) і теж її власником значиться пані Ліліана. А ще в Онищуків є квартира в Тернополі та гараж у Петрикові.  Як і в 2015-му, практично весь фінансовий тягар родини Онищука торік ліг на плечі голови сімейства, який на посаді голови заробив 185 752 грн. На «чорний» день «під «матрацом» у Бориса Онищука знаходиться 380 тисяч, що значно менше, ніж рік до того, коли чиновник зберігав у готівці півмільйона гривень.

Гроші – у бізнес

Родина голови Підгаєцької РДА Алли Колодницької займається пасажирськими перевезеннями та має чисельний парк із понад 10 автобусів. Щоправда, в 2016 році жодної нової транспортної одиниці сімейством придбано не було. Натомість у власності чоловіка чиновниці – Дмитра Миколайовича – з’явився гараж площею 1039,7 кв. м. Займаючись підприємницькою діяльністю, чоловік у минулому році заробив майже півтора мільйона гривень, зарплата ж пані Алли склала всього 130 630 грн. Що цікаво, маючи такі великі заробітки, родина Колодницьких декларує їх не в готівці та не зберігає заощадження у фінустановах. Очевидно, всі зароблені гроші вкладають одразу в бізнес.

Продав авто

Голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа у минулому році придбаннями не відзначився, хоча активи в родини чиновника вагомі: чотири земельні ділянки у Великих Гаях і дві – у Залізцях, плюс житловий будинок на 233 кв. м у тих же В. Гаях. Разом із тим, високопосадовець в 2016 році продав за 240 000 грн. «Фольксваген Кадді» (2005 р. в.). Сімейний бюджет у минулому році формував виключно пан Юрій. Він заробив 127 393 грн. на посаді керівника району та отримав 8 347 грн. від надання майна в оренду. «Під матрацом» очільник Теребовлянщини тримає 425 тисяч гривень, а також по 10 тисяч доларів та євро. У попередній декларації валюта в нього була відсутня, зате мав 720 000 українських гривень.

Мінус два будинки, плюс позашляховик

Голова Тернопільської РДА Олександр Похилий минулого року продав право на два незавершених житлових будинки із землею в елітному селі Великі Гаї на суму близько 600 тис. грн. При цьому в його власності залишилися там же ще два незавершених будинки загальною площею понад 300 кв. м. Очевидно, саме за отримані гроші від продажу нерухомості пан Похилий минулого року придбав своїй дружині Христині позашляховик «Тойота RV4» (2011 р.в.).

Підробляв учителем

Голова Чортківської РДА Михайло Сташків минулого року, окрім державних справ, опікувався чотирма земельними ділянками у селі Звиняч Чортківського району загальною площею 19 тис. 570 кв. м. Сім’я Сташківих жила минулоріч із двох джерел доходу: 152 762 грн. пан Михайло заробив на посаді голови РДА і ще 45 005 грн. – у відділі освіти Чортківської РДА (Звиняцька ЗОШ І-ІІ ст.).

Будує гараж

Голова Шумської РДА Юрій Головатюк у минулому році розпочав у райцентрі будівництво гаража площею 24 кв. м для власної автівки «Ніссан X-TAIL» (2011 р.в.).

Минулоріч пан Головатюк заробив 165 087 грн., приблизно третину від цієї суми поклала також до сімейного бюджету його дружина Наталія Ярославівна.

Високопосадовець тримає «під матрацом» 400 тисяч гривень, ще 150 тисяч там же тримає його матір.

 
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: