Виставку авторських дерев’яних ікон художника Володимира Шерстія відкрили у обласному архіві (Відео)

Опубліковано:
13 Квітня, 2017

“З вірою та надією”. Таку назву має виставка авторських дерев’яних ікон художника Володимира Шерстія. Її відкрили у обласному державному архіві. Усі роботи – нові, триватиме експозиція до 24 квітня.

Виставка Володимира Шерстія у обласному архіві – вже добра передвеликодня традиція. Майже усі роботи, які тут зібрали, нові – написані нещодавно. Авторські ікони – у візантійському стилі. Зазвичай багато із них мають передісторію написання, як от, наприклад, лик святого Антонія.Читайте також

Історія добровольця з Тернополя: «Ми всі маємо бути готові впасти обличчям в бруд» (Фото)

– Отримав заслуженого і загубив посвідчення. Посвідчення загубив, а там все, підпис Президента, восстановити це практично.. Ну не знаю як. І я вже шукаю, всюди перешукав. До мене кажуть: помилися до Святого Антонія. Я кажу: ну а що я буду молитися, я напишу його. І я його написав – через 2 тижні я найшов посвідчення, – розповідає іконописець, автор виставки Володимир Шерстій.


Ікони написані на дереві. Перед початком роботи Володимир Шерстій його обробляє. Дошки для образІв використовує як нові, так і спеціально відшукані старі.

– Мені подобається працювати зі старою дошкою. Бо вона вже енергетику. Розумієте, її вже історія побила, вона вже має ці такі прожилочки м’ягенькі, фактуру вибрану. Вона така рельєфна, ти її проклеюєш і ти чуєш тепло цієї дошки, – пояснює Володимир Шерстій.

До писання ікон Володимир Шерстій підходить лише із особливим настроєм. Каже, інакше робота просто не йде до рук.

– Якщо немає настрою, я тоді підготовлюю. Бо є ще великий процес підготовки. Це і проклейка, процес шліфування, порізати. Якщо натхнення до мене не йде, я заготовляю дошки. Зранку встаєш, раз піднявся і ти вже відчуваєш. Ти не хочеш ні їсти, нікого не бачиш. Ти вже включився, помолився зранку і все. Ти сів за ту роботу, і все, вона випирає. Випирає з тебе, – каже Володимир Шерстій.

Триватиме виставка дерев’яних ікон Заслуженого майстра народної творчості Володимира Шерстія у обласному держархіві до 24 квітня.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: