Тернополянка представила свої картини в Індії

Опубліковано:
12 Квітня, 2017

Еліна Абакарова-Нісчал, яка є засновником Школи індійського танцю «Амріта» у Тернополі, окрім танцювального, має ще один талант – написання картин. Свої рооти вона нещодавно представила в художній галереї ICCR (Індійська рада з культурних зв’язків). Її художня виставка «Краса мистецтва і природи» відбулася 24-30 березня 2017 року в Делі.

Читайте також

Індія очима тернополянки: запах сандалу та чорнобривців

Почесним гостем під час відкриття експозиції був президент ICCR, професор Локеш Чандра (відомий автор багатьох наукових книг про буддизм і культуру), а також Генеральний директор ICCR Амарендер Кхатуа, його заступник Ванлал Гума, Посол Республіки Болгарія в Індії Петко Дойков з дружиною, Посол Республіки Словакія в Індії Зігмунд Берток, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла України в Індії Наталія Поліха з представниками  посольства, директор Угорського культурного центру Золтан Вільгельм та інші поважні гості  і відвідувачі.

 Фото автора

Художниця розпочала відкриття виставки виступом в класичному стилі бгаратанатйам, станцювавши танець привітання «Пушпанджалі». Будучи професійною танцівницею, Еліна Абакарова-Нісчал часто відкриває свої виставки хореографічними постановками. Цього разу це мало особливе значення. Саме ICCR надала їй стипендію в 1999 році для приїзду в Індію з метою вивчення класичних індійських танців.

 Фото автора

Більшість робіт  художниці, представлених на виставці, виконані в техніці акварельного, акрилового та олійного живопису на полотні. Вони тісно пов’язані з індійською тематикою – зображення танцювальних рухів Карана (старовинний індійський стиль, описаний мудрецем Бгарата Муні в «Натйа Шастрі» – трактаті про танцювальне мистецтво), алегорій, небесних танцівниць Апсар. Велику частину експозиції склали  пейзажі величних Гімалаїв. Також були представлені образи материнства, фламенко та української дівчини з козаком.

 Фото автора

Почесний гість професор Локеш Чандра та інші поважні гості дали високу оцінку роботам художниці. Відвідувачі особливо відмічали витонченість, майже мініатюрну техніку виконання, детальне відображення архітектурних тонкощів, ретельне зображення анатомії людського тіла, давніх індійських прикрас, одягу, зачісок тощо. Також відвідувачі висловлювали своє захоплення кольоровою гаммою, елегантністю виконання, захоплюючими сюжетами, красою зображуваних образів.

 Фото автора

Еліна Абакарова-Нісчал навчалася мистецтву живопису і рисунку в Бережанській художній школі та Львівському національному університеті «Львівська політехніка». Її стиль відрізняється витонченістю, романтизмом, філософським та емоційним  наповненням, піднесеністю і красивою гаммою кольорів. Будучи одночасно танцівницею і художницею Еліна передає через живопис чаруючу красу руху, космічну геометрію і філософію індійського класичного танцю, використовуючи танець як символ для передачі різноманітних ідей. Художниця захоплюється філософськими ідеями, закладеними в Ведах, Упанішадах, «Агні Йозі» Олени Реріх, «Теософії» О.Блаватської. Її роботи є продовженням і вираженням цих ідей. Роботи Еліни Абакарової-Нісчал уже були представлені раніше в Києві, Дніпрі, Дніпродзержинську, Вінниці, Москві (Росія), Ельблонгу (Польша), Катманду (Непал), Наггар(Індія), Делі (Індія).

 Фото автора

 

 Фото автора

 

 Фото автора

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: