Очевидці протягом усього ХХ ст. спускалися у ті багатометрові ходи, навіть просувалися ними на 20-250 м. Далі сміливці пройти не могли – наштовхувалися на завали грунту або ж через брак повітря гасли смолоскипи.

 
– Колишній головний архітектор Тернополя Едуард Гронський розповідав, що коли закладали фундамент будівлі кооперативного технікуму, натрапили на високий, викладений всередині білим каменем підземний хід, яким можна було пройти майже на 250 м вглиб, – каже тернопільський учений, геолог Йосип Свинко. – Далі просуватися завадив завал.Такий же хід, як каже пан Свинко, свого часу виявили при закладанні фундаменту під будинком №20, розташованим поруч, на другому боці вул. Руської. Цей хід також засипали, але у 80-х роках у підвалах будинку стався обвал.

Читайте також

Ян Амор Тарновський повів у підземелля Тернополя своє туристичне військо
 
Дослідженням ходів зацікавився геолог, тож він зі своїми студентами вирішив перевірити наявність підземель за допомогою нетрадиційного, але дуже давнього наукового методу – лозохідства. Врешті експериментатори простежили сім підземних маршрутів (див. карту справа – прим. ред.). Усі вони тягнуться під історичною частиною міста. Утім, знайти людей, які нещодавно побували у тих ходах, кореспонденту не вдалося. Усім, хто спускався у підземний Тернопіль, ми надамо можливість розповісти про свої мандри на шпальтах “RIA плюс” і “20 хвилин”.
 
Джерело: http://te.20minut.ua/news/173152

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: