10 незвичайних артефактів, походження яких залишається таємницею (Фото)

Опубліковано:
20 Березня, 2017 о 16:43

Археологічні знахідки завжди викликають величезний інтерес вчених і любителів історії. Посуд, прикраси, зброя та інші древні артефакти дозволяють робити висновки про те, як жили люди багато століть тому. Але бувають серед археологічних знахідок і такі, які не піддаються розгадці протягом століть, – пише Всвіті.

1. Кола на Близькому Сході 

f-mysterio-01

Лінії на плато Наска в Перу – стародавні геогліфи, які видно тільки з повітря. Їх популярність серед любителів таємниць поступається хіба що пірамідам в Єгипті. Тим не менш, на Близькому Сході існує більш давня і більш таємнича версія дивних утворень на землі, яка привертає до себе менше уваги. “Кола” – кругові кам’яні структури, розташовані в пустелі між Сирією і Саудівською Аравією. Вважається, що їх вік становить принаймні 2000 років, але ці структури виявили тільки в 1920, з появою літаків. Пояснюється це просто – з землі видно тільки невизначені обриси, а щоб розрізнити все спорудження цілком, потрібно піднятися на висоту 30 метрів. Призначення цих споруд невідоме. Деякі з них згруповані разом, а інші стоять поодинці.

2. Фортеця-гора

f-mysterio-02

У Джорджії туристи, що йдуть по лісовій стежці, можуть наштовхнутися на табличку, яка попереджає, що вони наближаються до “таємничої доісторичної стіни”. Хто побудував цю 270-метрову стіну, висота якої доходить до 2 метрів, невідомо. Призначення її також залишається загадкою. Уздовж стіни знаходиться близько 30 ям, а в одній з її секцій явно вгадуються руїни воріт. Стіна була побудована близько 1600 років тому, хоча ями, можливо, були вириті значно пізніше європейськими мисливцями за скарбами. Найбільш очевидна теорія (стіна використовувалася, щоб захистити гору від нападу) дуже малоймовірна, оскільки на горі немає жодного джерела води, а також стіна місцями занадто низька для оборони. Що цікаво, стіна йде зигзагами, які повністю збігаються з малюнками, знайденими на кераміці в деяких племенах американських індіанців. Легенди черокі свідчать, що стіну побудували підземні, високі, світлошкірі, бородаті “місяцеокі” жителі, що ведуть нічний спосіб життя.

3. Гластонберійський хрест Дерека Махоні

f-mysterio-03

Одна з багатьох легенд, пов’язаних з королем Артуром свідчить, що ченці з абатства Гластонбері знайшли в 1191 році труну, поруч з якою знаходився свинцевий хрест з гравіюванням “HIC IACET SEPULTUS INCLITUS REX ARTHURIUS IN INSULA AVALONIA”, що перекладається як “Тут, у землі Авалона похований прославлений Король Артур “. Багато хто вважає, що, якщо хрест і існував насправді, то він був зроблений монахами, щоб залучати паломників. Остання згадка про хрест датується 17 століттям. Не дивно, що експерти дуже зацікавилися, коли якийсь Дерек Махоні прийшов в Британський музей в грудні 1981 року, стверджуючи, що знайшов цей хрест. При цьому Махоні навідріз відмовився передати хрест музею після первинного дослідження, навіть після судової постанови. У підсумку в квітні 1982 року його посадили до в’язниці на два роки з правом дострокового звільнення, якщо він вкаже місцезнаходження хреста. У січні 1983 року Махоні звільнили, а пізніше виявилося, що раніше він виготовляв форми для виробів зі свинцю і цілком міг підробити хрест (але, варто відзначити, зробив він це дуже якісно, враховуючи, що експерти при первинному обстеженні заявили про справжність хреста). На жаль, правди вже ніхто не дізнається, бо відтоді хреста більше не бачили.

4. Гобелени із єдинорогами

f-mysterio-04

У музеї Клюні в Парижі знаходяться шість красивих гобеленів, що зображують полювання на єдинорога. Незважаючи на те, що їх називають “Моною Лізою тканих картин”, ніхто не знає, хто їх створив. Створені гобелени були в 15 – 16 століттях, але до 1814 року про них не існувало жодної згадки. Одним з ключів до розгадки їх історії можуть стати вензелі в кожному кутку – “AE” і “AF”, проте невідомо, що вони означають. На п’яти гобеленах з шести зображена струнка блондинка, але можна тільки здогадуватися про те, ким вона є насправді. Багато істориків припускають, що це Марія Тюдор, сестра Генріха VIII, яка була дружиною короля Людовика XII протягом останніх шести місяців його життя.

5. Перуанські черепи у Флориді

f-mysterio-05

У січні 2012 року під час риття котловану під басейн в Південній Флориді були знайдені черепи чоловіка і хлопчика. На меншому з черепів (який належав 10-річному хлопчикові) збереглася плоть. Для розслідування була викликана поліція, але виявилося, що плоть на черепі муміфікована, а вік обох знахідок становить принаймні 800 років. Що більше дивно, обидва черепи мали унікальну структуру, відому як “кістка інків”, яка характерна для корінних перуанців. Поруч з черепами були також знайдені інші примітивні артефакти, в тому числі тканий одяг і мотузки

6. Глозельські таблички

f-mysterio-06

У 1924 році фермер на ім’я Еміль Фрадін знайшов на одному зі своїх полів підземну камеру, заповнену дивними об’єктами. У камері були знайдені людські кістки з дивними відмітками на них, ідоли-гермафродити, маски і кілька табличок з вигравіюваними на них письменами на невідомій мові. Фрадін запросив усіх бажаючих почати розкопки на цьому полі. За кілька років були виявлені тисячі подібних артефактів. Дебати про справжність артефактів йшли протягом 80 років. Сучасні тести показують, що найстаріші кістки датуються 300 р до н.е., а недавні – 1600-ми роками. Скляні речі, знайдені в цьому місці, родом із середньовічної Франції. А загадковим табличкам 2300 років. Ніхто не може зрозуміти, як у такому непримітному місці опинилися так багато незвичайних і різноманітних предметів.

7. Таємничий камінь

f-mysterio-07

У 1872 році на будівництві біля озера Уінніпесокі в штаті Нью-Гемпшир було знайдено незвичайне чорне кам’яне яйце близько 10 сантиметрів у висоту, з вирізаними на ньому зображеннями. Нічого подібного в Сполучених Штатах не знаходили доти й донині. На передній частині “Таємничого каменю” вирізане обличчя, а по боках – качан кукурудзи, коло, що містить зображення частин тварин, спіралі, півмісяця і різних фігур з ліній і точок. У верхній і нижній частині кам’яного яйця просвердлені отвори, які дуже точні для технологій, які існували до 19 століття. За 150 років, що минули з часу знахідки люди навіть не наблизилися до розгадки того, що це таке і хто його створив.

8. Золоті шоломи

f-mysterio-08

Одними з найбільш незвичайних артефактів бронзового століття Європи є чотири золоті шоломи або конуси. Шоломи висотою від 30 сантиметрів до метра зроблені на 90 відсотків із золота і прикрашені надзвичайно складними символами, викладеними концентричними колами. Найдавнішим з них є Берлінський конус, який був створений близько 1300 року до н.е. Виявлений він був у 1835 році. Вся поверхня Берлінського конуса покрита 1739-ма символами сонця і місяця. Сучасний аналіз прикрас дозволяє припустити, що на конусах точно зображені сонячні і місячні цикли.

9. Єгипетські павуки

f-mysterio-09

У 2013 році археологи виявили в Єгипті кам’яну стелу з вигравіруваним на ній зображенням павука. Зображенню виповнилося 6000 років, що робить його старшим від цивілізації стародавнього Єгипту. Доктор Хітер Лінн, автор і прихильник “альтернативної археології”, припускає, що малюнки насправді являють собою зоряну систему Сіріуса.

10. Араму Муру

f-mysterio-10

Нещодавно світ облетіла сенсаційна новина – в Перу знайшли “Ворота богів”. Араму Муру – гладко оброблена гранітна скеля з двома вертикальними прорізами і нішею між ними. Ширина всього “порталу” – 7 метрів, а висота дверей – 2 метри. По центру дверей знаходиться круглий отвір, який є чимось на зразок замкової щілини. Місцеві жителі кажуть, що ворота (Араму Муру місцевою мовою означає “Ворота богів”) ведуть в інший світ і можуть бути відкриті тільки чаклунами за допомогою особливих чар. Деякі старійшини розповідають, що ворота відкриваються тільки опівночі, а на іншій їх стороні видно місто.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: