Аби привабити туристів на Тернопільщині вже другий рік поспіль влаштовують традиційні фестивалі та Свята замків. На цих вихідних святкування влаштували у Скалатському замку з традиційними українськими піснями, танцями, майстер-класами та показами робіт народних умільців.
«Проведення Свята замків було ініційовано головою Тернопільської ОДА Степаном Барною і в області дана ініціатива користується популярністю. Цього року задля різноманіття ми ще й змінили деякі локації. Наприклад, ввели таку локацію як замок у Скалі-Подільській. Очікуємо, що жителі Борщівського району також підтримають дане нововведення», – зазначив під час святкування головний спеціаліст відділу туризму Тернопільської ОДА Ростислав Яцків.
Перегляньте також:
- Депутат Тернопільської облради Віктор Мартинюк запропонував вирішення питання з приміщенням для ветеранського простору
- “Рішайло” з Тернопільського району обіцяв за 8000 доларів зробити ухилянта інвалідом
Довідково:
Вважається, що замок в Скалаті побудував близько 1630 року галицький мечник і ротмістр Кшиштоф Віхровський. Проте, останні археологічні розкопки дозволяють припускати, що фортеця є старшою щонайменш на століття. Регулярний, квадратний в плані замок звели з пісковику на заплаві річки Гнилої між її двома притоками. З усіх боків він був оточений ровами глибиною 2 метри, які під час небезпеки заповнювалися водою з річки. Оборонні мури замку сягали 6 метрів заввишки і 2 метри завтовшки. Крім того, твердиня мала і природній захист – болотисту місцевість навколо.
Під час Першої світової замок був зруйнований, але його відбудували у міжвоєнний період. Останній власник фортеці Олександр Потоцький, не маючи коштів на відновлення, незадовго до приходу совітів подарував її міській владі. У 60-ті роки ХХ ст. проведено реставрацію замку, в ході якої відновили кладку третього і четвертого ярусу кожної вежі, вкривши їх черепичним дахом. На жаль, у 2004 році ураган зірвав черепичні дахи з декількох веж. Декілька років тому дахи відновили, але замість черепиці вкрили їх пластиком. Сьогодні скалатський замок входить до історико-архітектурного заповідника “Замки Тернопілля”. Пам’ятка поступово відновлюється.