Кіберполіція заблокувала сторінки в соцмережі Вконтакте семи івано-франківських підлітків, що були учасниками гри «Синій кит», яка може призвести до самогубства. Про це КУРСу повідомила керівник сектору ювенальної превенції ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук.
Як відомо, 11 лютого Бойчук заявляла, що в Івано-Франківську поліція виявила сімох дітей, що беруть участь у грі «Синій кит».
Перегляньте також:
- “Кожний підрозділ має свою специфіку”: інтерв’ю з командиром відділення з Тернополя
- На Тернопільщині ускладняться погодні умови: подробиці
Тиждень перед цим медики повідомили правоохоронцям, що в лікарню з «дивними порізами на руці» потрапила 13-річна франківська школярка.
Читайте також
«Тиждень тому до нас зателефонували з лікарні і повідомили, що в них лежить дівчинка, на руці в якої вирізаний напис «Синій кит, 10.02, 4.20». Ми зрозуміли, що це відповідає умовам мережевої гри «Синій кит», яка поширюється в соцмережі ВКонтакте і призводить підлітків до самогубства, – сказала Алла Бойчук. – Зустрілися з дитиною одразу ж наступного дня, дівчинка виписувалася, і ми запросили її разом із мамою на розмову».
З’ясувалося, в сім’ї є проблеми – у дівчинки конфлікти з мамою через вітчима.
Дитина детально розповіла про гру. Сказала, що давно нею цікавилася і якраз вступила в спільноту. Порізи на руках пояснила умовами гри. Дівчинка запевняла, що не має наміру здійснювати самогубство.
Але дитина, додає Алла Бойчук, була дуже агресивна, імпульсивна, весь час говорила, що ненавидить людей. Тож поліціянти зрозуміли, що з дівчинкою треба працювати психологам.
«Ми скерували маму з дочкою до психолога, і спеціаліст прийшов до висновку, що ця дитина в певний момент, – якщо перебуває в збудженому стані чи стані афекту після конфлікту з батьками чи друзями, –здатна вчинити суїцид. Тому з дівчинкою зараз працюють фахівці»,– пояснила Бойчук.
Як повідомила Алла Бойчук, після розмови з дівчинкою поліціянти розшукали ще шістьох неповнолітніх франківців, які були учасниками спільноти ВКонтакте і гри «Синій кит», а також вийшли на дівчинку, яка була куратором гри для їхньої групи.
Куратор щодня направляла учасникам гри інструкції і приймала фото та відеозвіти про їх виконання. 4:20 –той час, коли учасники гри повинні виходили на зв’язок для отримання завдань та інструкцій.
Наразі сторінки всіх дітей заблоковані.
«Ми передали дані в кіберполіцію і сторінки заблокували, – зазначила керівник ювенальної превенції. – Але сторінку дівчинки, яка мала порізи на руках, заблокувала сама спільнота через 40 днів після реєстрації. Ми з’ясували це, коли намагалися вивчити її сторінку. Виявилося, що вона не виконала умови гри, за це автоматично блокують акаунт».
Гра «Синій кит» поширюється тільки в російській мережі ВКонтакте.
«Гра прийшла до нас з Росії. Ще три роки тому вона підняла там хвилю. На сьогодні відомо про більш як 130 випадків суїцидів дітей – учасників цієї гри», – повідомила Алла Бойчук.
За її словами, всі діти з Івано-Франківська, які приєдналися до смертельно небезпечної гри, – з благополучних сімей. Всі добре вчаться, ерудовані, цікавляться літературою, музикою, кіно.
13-річна школярка, яка потрапила в лікарню, навчається в одній з елітних шкіл міста.