В мережі Інтернет вдалось віднайти цікаві раритетні світлини, щоб були зроблені в 1915 році в селі Бурканів, яке сьогодні знаходиться в складі Теребовлянського району Тернопільської області. Перша писемна згадка про населений пункт відноситься до 1564 року. До кінця XVIII століття воно носило назву Кут.
Читайте також
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
На знайдених світлинах можна побачити не лише зимову панорама села Бурканів столітньої давнини, а й незвичайний рідкісний сюжет – як солдати айстро-угорської армії проводили щеплення місцевому населенню. Можливо, хтось впізнає своїх предків на фото.
В австрійській армії дуже слідкували за епідеміологічною ситуацією. Якісна питна вода і гаряча чорна кава були не менш важливими для солдата, ніж наявність хорошого озброєння. Причиною цього було й те, що на початку Першої світової війни в австро-угорській армії 25 тисяч військових захворіли на холеру і 30% з них померли. Іншими поширеними проблемами тоді був черевний тиф, дизентерія і сипний тиф. Найвищою смертність була при холері. Щеплення від черевного тифу не були настільки ефективними, як від холери, проте вони впливали на статистику.
Тетяна Яцечко-Блаженко