Назва цієї книгозбірні говорить сама за себе: Тернопільська бібліотека для дорослих №4 «Етно-Центр». Мешканцям цієї території, а особливо прилеглих багатоповерхівок пощастило найбільше: вони мають унікальний шанс найпершими відвідувати і споглядати різноманітні тематичні виставки, арт-проекти тощо. Особливо ж відтоді, як тут з’явилось творче мистецьке об’єднання «Берегиня». Роботи його учасниць презентувались на Всеукраїнському фестивалі «Цвіт вишиванки», на численних ярмарках у славнозвісних Сорочинцях, у проектах «Всеукраїнський рушник національної єдності», «Вишиваємо Україну» та за межами нашої держави.
Ось і зараз, у ці Пасхальні дні тут представлена Великодня виставка творчих робіт талановитих майстринь: барвисте вишиття, витинанки. Привертають увагу вироби із соломи (Валентина Сірук) та картини із Самчиківським розписом (Уляна Зелінка). До слова. Самчиківський розпис особисто для мене – справжнє відкриття. Адже асоціація із словом розпис завжди тільки одна – Петриківський. Виявляється, у наших сусідів (Хмельницька область) це диво можна було побачити ще у минулому столітті. Батьківщина Самчиківського розпису село з ідентичною назвою Самчики. Цей вид розпису знову відроджується і розповсюджується Україною.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Витинанки Галини Дудар пронизані сяйвом невидимої любові, яку відома майстриня вклала у свої майже повітряні і водночас ніжні листівки. Вони на передньому плані експозиції і задають особливий святковий тон, який відразу налаштовує на філософський лад. Святкова композиція Євгенії Войнарської викликає добру усмішку і миттєво дарує веселий настрій.