Звідки автомобіль? Розшифровка автомобільних номерних знаків (ІНФОГРАФІКА)

Опубліковано:
6 Листопада, 2014

 

 

 

Згідно ДСТУ 4278:2004 “ЗНАКИ НОМЕРНі ТРАНСПОРТНЬиХ ЗАСОБІВ “тепер в Україні буде 10 типів номерних знаків для різних транспортних засобів. Крім того, змінилася система позначення регіонів в номерних знаках і необхідно запам’ятати, яке поєднання букв який регіон позначає. Пропонуємо Вашій увазі розшифровку позначення нових номерів. 
Нові номерні знаки мають значно більше число комбінацій, що дозволить продовжити термін їх обороту, в порівнянні з попередніми. Крім того, номерні знаки типів 1,3, 5 – є власністю автовласника. При продажу автомобіля вони здаються в МРЕВ на зберігання (до 5 років) і при реєстрації нового автомобіля на цього ж власника – йому і видаються. Але якщо власник змінить регіон проживання, тоді йому доведеться обзавестися новим номерним знаком. Виняток становлять тільки загальнодержавні номери з кодом . Транзитні номери тепер будуть на червоному тлі, в тому числі і для мотоциклів. На цих номерах буде наклейка з місяцем видачі, щоб інспектор ДАІ міг чітко визначити прострочені вони чи ні. Які ж є типи номерних знаків? 
Тип 1. 
Номерні знаки для автомобілів, причепів, автобусів. Вони стали 8-значні і містять дві букви ліворуч і дві букви праворуч. Ліве поєднання букв позначає регіон (див. таблицю), а праве – серію номерного знака (можливі поєднання см. в табл № 1). Тло номерних знаків може бути білий – для звичайного транспорту і жовтий – для маршрутного транспорту. Розмір номерних знаків – 520х112 мм. Номерні знаки цього типу мають нову державну символіку. Зліва у вигляді прямокутника, розділеного на дві рівні частини блакитного і жовтого кольору. У номерах присутній і герб Україна і код ua. Кодифікація регіонів не збігається з попередніми серіями номерів. Наприклад, у Києві тепер будуть видаватися номери з кодом АА, в Донецьку – АН, у Дніпропетровську – АЕ, а на Волині – АС. Ці сполучення доведеться запам’ятати. З’являться й загальнодержавні номери з індексом II.
Загальнодержавні II
АР Крим АК 01 КР, КО, КТ (КР, ЦС)
Вінницька область АВ 02 ВI, ВТ, ВХ (ВІ)
Волинська область АС 03 ВО, ВК, ВМ (ВН)
Дніпропетровська область АЕ 04 АА, АВ, АЕ, АК, АН (ДН, ДП)
Донецька область АН 05 ЕА, ЕВ, ЄК, ЄП, ЄВ, ЄС (ДО, ДЦ, СЛ)
Житомирська область АМ 06 ВА, ВВ (ЖИ)
Закарпатська область АТ 07 РЕ, РТ, (ЗА)
Запорізька область АР 08 НА, НЕ, АЛЕ, НР, НС (ЗП, ЗР)
Івано-Франківська область АТ 09 IB, IC (ІВ, СЯ)
Київ АА 11 КА, КI, КВ, КЕ, КН (КІ, ХТ)
Київська область АI 10 КК, КХ, КМ (КХ)
Кіровоградська область ВА 12 ОМ, ВІН, ОС (КД)
Луганська область ВВ 13 АМ, АО, АР, АТ, АХ (ВГ, ЛУ)
Львівська область НД 14 ТА, ТВ, ТН, ТС (ЛВ)
Миколаївська область ВЕ 15 HI, НК, НТ (НІ)
Одеська область ВН 16 ОА, ОВ, ОЕ, ОК (ОД, ОО)
Полтавська область ВI 17 СК, СН, СС (ПЗ)
Рівненська область ВК 18 РВ, РА, РВ (РВ)
Севастополь СН 27 КС
Сумська область ВМ 19 СА, СВ, РЄ (СУ)
Тернопільська область ВО 20 ТІ, TI, ТК (ТІ)
Харківська область АХ 21 ХА, ХЕ, ХI, ХК (ХА, ХК)
Херсонська область ВТ 22 ХВ, ХН (ХО)
Хмельницька область ВХ 23 ХМ, ХТ (ХМ)
Черкаська область СА 24 МА, МВ, МО (ЧК)
Чернігівська область СВ 25 МК, ММ, МН (ЧН, ЧТ)
Чернівецька область РЄ 26 МО, МР, МС (ЧВ)
 
Тип 2. 
Номери для разових поїздок на автомобілях, причепах до них і автобусах. Це – транзитні номери. Тепер вони стали червоного кольору. Зліва є місце, куди буде клеїтися дата їх видачі. Інспектор ДАІ відразу буде бачити прострочені вони чи ні.

Тип 3. 

Спеціальні знаки єдиної серії для автомобілів, використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, а також керівники Верховної Ради, члени Кабінету Міністрів, керівники держкомітетів і т.п. Формат номерних знаків цього типу передбачає дві або три цифри, тобто число можливих комбінацій не перевищить 1000. Ці номерні знаки можуть бути, як другий комплект. У порівнянні з попередніми спеціальними номерами, число “Користувачів” знизилося в 10 разів, але … З’явилися загальнодержавні номерні знаки Тип 1 з кодом “II>, які можуть видати в будь-якому регіоні.

Тип 4. 

Знаки для автотранспорту діпламатіческіх представительст, консульств, представництв міжнародних організацій та членів сімей їх персоналу. Відтепер колір таких номерних знаків стане білим, а зліва у них буде літера D. Перші три цифри позначають код країни. Порядкові номери з 001 по 199 позначають код держави, до якого належить диппредставництво, номери з 200 по 299 позначають код міжнародної організації, а з 300 по 399 – код держави консульської організації. Наступні три цифри – порядковий номер транспортного засобу даного диппредставництва.

Тип 5. 

Номери для мотоциклів, мотоколясок і моторолерів. Тепер вони складаються з трьох строчок, а верхній ряд означає код регіону, як і на автомобільних номерах. Розмір таких номерів 220х174 мм.

Тип 6. 

Транзитні номери для для мотоциклів, мотоколясок і моторолерів. Вони складаються з двох рядків, а вгорі буде місце для дати їх видачі. Колір фону – червоний.

Тип 7. 

номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням. Нововведення в тому, що крім слова, тепер на них можна розмістити і логотип. Крім того, з’являться індивідуальні номери і для мототранспорту. Ці номерні знаки можуть бути, як другий комплект.

Тип 8,9, 10. 

Це номерні знаки для тракторів, їх причепів і самохідних машин, а також для військової техніки. Вони залишилися без змін, в порівнянні з попереднім стандартом. Тобто <військові>номери, як і перш, мають чорний фон. Знаки Збройних Сил України, Прикордонної Служби, МНС розділяються на два типи. Для автотранспорту – Тип 9, а для мототехніки – Тип 10. 

Нові номери будуть видаватися при операціях реєстрацію та перереєстрацію автомототранспорту. Тобто заміна буде відбуватися в поточному режимі, при продажу або реєстрації нового автомобіля. Старі номери ніхто примусово змінювати не змусить.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і набаліле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і набаліле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: