Зростає вартість електрики для освітлення вулиць. Міста поринуть у темряву?

Опубліковано:
18 Січня, 2016

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 28 грудня 2015 року видала постанову № 3141 «Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030».

 Цей «новорічний подарунок» для країни суттєво збільшує вартість електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення міст, селищ, сіл. Вищеназвана постанова НКРЕКП передбачає зростання майже удвічі (з 0.25 до 0.6) коефіцієнта до загального тарифу на електрику, який і так вже збільшився протягом 2015 року. Свого часу понижуючий коефіцієнт 0,25 було запроваджено з огляду на те, що вулиці освітлюються саме вночі і для цього використовується надлишкова енергія. Адже процес вироблення електрики є цілодобовим, а  графік використання – нерівномірним. До речі, у  Європейському Союзі, куди Україна прагне вступити, всіляко заохочується використання електрики вночі, зокрема, й через пільгові тарифи. А у Франції взагалі встановлено нульовий тариф на зовнішнє освітлення населених пунктів.

 

Та й сама НКРЕКП нещодавно закликала до якомога більшого використання електроенергії в нічний час з метою забезпечення більш рівномірного споживання. Адже зменшення пікових навантажень на енергосистему дозволить у подальшому знизити ціни на електроенергію. Пікові рівні енергоспоживання вранці і ввечері  доводиться компенсувати більш дорогою тепловою генерацією.  

 

Слід зазначити, що станом на 28 грудня, коли НКРЕП прийняла постанову, вже був схвалений Державний бюджет України на 2016 рік і сформовані місцеві бюджети. Тобто, підвищення ціни на електроенергію для освітлення вулиць у бюджетах громад не передбачено. Не важко порахувати: якщо місцеві бюджети мають кошти лише на половину потрібних витрат, то й кількість освітлених вулиць та площ в населених пунктах відповідно зменшиться.

 

Така тарифна політика НКРЕП є недалекоглядною та непослідовною. Експерти АМУ наголошують, що підвищення цін на електроенергію для зовнішнього освітлення вулиць, площ та місць загального користування в нічний час призведе до зростання злочинності, підвищення рівня травматизму населення, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод тощо. Окрім того, зменшення споживання електрики у нічний час спричинить збільшення пікового навантаження на енергосистему країни та зростання ціни.

 

Асоціація міст України закликає НКРЕКП терміново, не очікуючи негативних соціальних наслідків, скасувати постанову НКРЕКП від 28.12.2015 № 3141.

 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: