З понеділка при купівлі-продажу валюти в обмінних пунктах України вводять військовий збір

Опубліковано:
20 Березня, 2015

Поки вся країна із завмиранням серця стежить за ситуацією навколо Кремля, Національний Банк України продовжує радувати валютними нововведеннями.

А адже вірно підмітила Гонтарєва: «! Валюту купувати не потрібно» і ось чому:
Припустимо, Ви хочете купити 100 дол. в ПриватБанку за поточним курсом 26 грн. за долар США. За фактом же Вам доведеться заплатити 2600 грн. за 100 дол. + 2% податок до Пенсійного фонду (52 грн.) + 1,5% військового збору (39 грн.) = 2691 грн., Тобто реальний курс легального долара США склав 26,91 грн. за 1 долар США.

Звертаю увагу, що це вже друге підвищення, додавання податку на обмін валют з початку року.

Припустимо, Ви хочете продати 100 дол. в ПриватБанку за поточним курсом 22,5 грн за долар США. Ще в четвер Ви б отримали на руки 2250грн., Але вже в понеділок сума фактично отриманої виручки буде зменшена на 1,5% військового збору = 33,75 грн. і на руки Ви отримаєте лише 2216,25 грн.

«Звільняються від оподаткування Зборів доходи, что согласно з розділом IV цього Кодексом не включаються до загально оподатковуваного доходу фізічніх осіб (НЕ підлягають оподаткування, оподатковуються за Нульовий ставкою), крім доходів, зазначеним у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25 , 165.1.51 (доходи від операцій з валютними цінностямі (крім ЦІННИХ ПАПЕРІВ), пов’язаних з переходом права власності за на Такі Валютні цінності, за віключенням доходів, оподаткування якіх прямо передбача іншімі нормами цього розділу), 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу. {Пункт 16-1 Підрозділу 10 розділу ХХ доповнено підпунктом 1,7 согласно із Законом № 211-VIII від 02.03.2015} »

При цьому купити більше 115 доларів США або 109 євро за поточним курсом ПриватБанку в один день в одному банку в одні руки Ви не зможете: читаємо постанову Нацбанку №160 від 3 березня 2015 року “Дозволити здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одному особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3000 грн. в рамках однієї банківської установи. “Прямо таки бачу касира видає мені 9 євро дрібними купюрами, а значить більше 100 одиниць валюти легально і просто купити не вдасться. Доведеться або законослухняно побігати або незаконослухняним звернеться до послуг третіх осіб.

Припустимо що, Ви не хочете купувати або продавати валюту, припустимо, що Ви взагалі не людина, а юридична особа. У такому випадку, з’явися у Вас на рахунку валюта продати її доведеться в обсязі не менше 75% і в строк не більше 90 днів з моменту зарахування. І якщо людина обмінює 100 доларів США в “громадському туалеті на Бессарабці” (вибачте, але аж надто місце культове, відоме ще з союзних часів), не представляє інтересу для правоохоронців так як за ухилення від податків на суму 91 грн. кримінальна відповідальність не настає, то у випадку з юридичною особою податкова дельта цілком зможе потягнути на 207 «Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті» або 212 “Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів” статтю Кримінального Кодексу України.

Ось так просто й невигадливо система заганяє громадянина в тінь, а бізнес в кримінал. Так не логічніше чи просто поміняти систему впровадивши вільне ходіння валют на законодавчому рівні?

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #валюта, #військовий збір, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #обмін, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: